user

Screeps

861 okunma — 28 Şubat 2020 00:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Screeps

Screeps: Programcılar için özel MMO sandbox oyun

Screeps Ekran Görüntüleri - 1
Screeps Ekran Görüntüleri - 2
Screeps Ekran Görüntüleri - 3
Screeps Ekran Görüntüleri - 4
Screeps Ekran Görüntüleri - 5
Screeps Ekran Görüntüleri - 6
Screeps Ekran Görüntüleri - 7

Erkan Calp

Erkan Calp – 4 AY ÖNCE GÜNCELLENDİ

Screeps, programlamayı seven kişiler için özel olarak geliştirilmiş –açık kaynak– devasa fazla oyunculu çevrimiçi oyun. Programlama becerisine sahip kişilerin oynayabileceği dünyanın ilk MMO sandbox oyunu olan Screeps’de esas mekanik, birimlerin suni zekasını programlamak. JavaScript AI yazmadaki ustalığınızı gösterebileceğiniz benzersiz bir oyun.

Sadece programlama ile uğraşanların anlayıp oynayabileceği bir oyun olan Screeps (Scripting Creeps)’de JavaScript yazarak kolonilerinizi kontrol ediyorsunuz. Koloniniz kaynakları toplayabiliyor, birimler inşa edebiliyor, bölgeleri ele geçirebiliyor, diğer kolonilerle ilişki kurabiliyor. Oyunda cümbür cemaat alan ele geçirme ardındaki. Bölgenin tek hakimi olmak için programlama yeteneklerini konuşturan oyunculara karşısınız. Oyun, diğer gerçek zamanlı taktik oyunlarının tersine sürekli ekran başında olmayı gerektirmiyor. Akıcı bir şekilde programladığınız taktirde birimleriniz (koloniniz) kendiliğinden, kusursuzca hareket ediyor, olaylara tepki veriyor. Tabii ki; her şeyin yolunda gidip gitmediğini görmek için arada oyuna giriyorsunuz fakat aralıksız oynamak zorunda değilsiniz. Unutmadan, oyun içi editörden scriptlerinizi düzenleme şansına sahipsiniz.

Bambaşka birçok birimi yönetme, üs kurma, kaynak madenciliği, alan kontrolü, ekonomi, üretim, nakliye, lojistik, ticaret, her şeyi programlama becerinizle yapabildiğiniz bambaşka bir oyun Screeps.

 

İndir

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.