user

Marvel Ve EA’den Yeni Bir Iron Man Oyunu

298 okunma — 20 Eylül 2022 23:29
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

marvel ve eaden yeni bir iron man oyunu NW9jg9My

Marvel Sinematik Evreni, önce beyaz perdeyi ele geçirdi. Sonrasında Disney+ dizileriyle birlikte yayın servisi savaşlarında da büyük bir güç kazandı. Ancak Marvel tabii ki bunlarla yetinecek değil ve yakın gelecekte Marvel temalı bolca oyun bizleri bekliyor. Bu konuda son bomba EA cephesinden geldi. EA Motive‘in yeni bir Iron Man oyunu geliştirmeye başladığı açıklandı. EA cephesinden oyunla ilgili gelen ilk açıklama şu şekilde;

“Tamamen yeni, tek kişilik, üçüncü şahıs bakış açılı bir aksiyon macera Iron Man oyununun erken geliştirme aşamasında olduğunu duyurmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Montreal merkezli Motive Stüdyo oyunu geliştiriyor. Daha önce Guardians of the Galaxy gibi Marvel markalarında da görev almış Oliver Proulx’un başında yer alacağı ekip oldukça tutkulu, kararlı ve Ian Frazier, Maelenn Lumineau ve JF Poirier gibi veteranları da bünyesinde barındırıyor.

Marvel Games ile ortak çalışma süreciyle geliştirlecek olan oyun orijinal bir anlatış sürecini Iron Man’in zengin hikayesiyle bütünleştirecek. Tony Stark’ın karizması, karmaşıklığı ve yaratıcı dehasını oyunculara sunarak onlara Iron Man gibi hissetmenin ne olduğunu anlatacağız.”

Marvel Games cephesi de bu birliktelikten dolayı çok mutlu olduklarını belirtti. Marvel Games Başkan Yardımcısı ve Yaratıcı Direktörü Bill Rosemann, “Motive Studio ile birlikte orijinal bir vizyonu Marvel’ın en önemli, en sevilen ve en güçlü karakterlerinden birine yansıtacağımız için çok heyecanlıyız. Motive’in bu konudaki tecrübesi ve bu zırhlı ikona duyulan özgün tutku ile birlikte yapılabilecek en iyi Iron Man video oyununu ortaya çıkaracağız.” diyerek birlikteliği doğruladı.

 • EA, Açık Dünya Bir Black Panther Oyunu Geliştiriyor

EA’nin Kanada merkezli Motive stüdyosu daha önce Star Wars: Squadrons oyununu da yapmıştı. Stüdyonun sıradaki oyunu ise 27 Ocak 2023‘te çıkış yapacak olan Dead Space‘in yeniden yapımı olacak. Iron Man oyunuyla ilgili henüz resmi bir çıkış tarihi açıklanmadı. Zaten ilk duyuruda da oyunun henüz erken erişimde olduğunu belirttiler. O yüzden oyunu erken bir tarihte görmeyi pek beklemiyorum ama söz konusu Marvel olunca her an her şey değişebilir. Umarım EA, BioWare’den Anthem‘ın uçuş mekanikleri kodlarını ödünç alır da doyasıya etrafta uçarak Iron Man olmanın tadını çıkarabiliriz.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.