user

Hogwarts Legacy, Ülkemizde Ön-Sipariş ile Alınamıyor

406 okunma — 27 Ağustos 2022 00:29
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

hogwarts legacy ulkemizde on siparis ile alinamiyor GFfhewWl

Hogwarts Legacy dün itibarıyla ön-siparişe açılmış olsa da, henüz ülkemizde de satın alınamıyor. Marvel’s Midnight Suns sonrası benzer bir hadise ile karşılaşmak da bir hayli can sıkıcı oldu diyebiliriz. Detaylar haberimizde.

Harry Potter kitaplarında geçen Hogwarts dünyasına gideceğimiz Hogwarts Legacy, Warner Bros. Interactive Entertainment ve geliştiriciler Avalanche Software ve Portkey Games tarafından 2020 yılının sonlarına doğru düzenlenen PlayStation 5 etkinliği sırasında duyurulmuştu.

Zaman içerisinde yapılan tanıtımlar ile oyuncuların bir hayli ilgisini çeken ve sabırsızlıkla beklenen oyun, 10 Şubat 2023 tarihinde PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için satışa sunulacak.

Hogwarts Legacy Türkiye’de Ön-Siparişe Kapalı!

Çıkışına beş buçuk aylık bir zaman kalmış olan Hogwarts Legacy, dün itibarıyla en nihayetinde dünya genelinde ön-siparişe açıldı. Gerçi bunun için ‘kısmen dünya genelinde’ demek daha doğru olur. Çünkü, şu anda Belarus, Rusya ve Türkiye’de alınamıyor. Belarus ve Rusya konusu malumunuz, ama bizim bu listeye neden dahil edildiğine dair şimdilik bir açıklama getirilmiş değil.

Steam sayfasında İstek Listesine Ekle düğmesi bulunuyor olsa da, SteamDB sayfasında satın alım kısıtlamalı ülkeler listesinde Türkiye’yi de görebiliyoruz. Epic Games Store sayfasında ise ‘ÖN SİPARİŞ VER’ düğmesi ve şu anda 9.999 TL gibi sudan ucuz(!) diyebileceğimiz bir fiyat etiketi olsa da, deneme olarak ön-sipariş verme düğmesine bastığımızda ürünün bölgemizde mevcut olmadığıyla ilgili bir hata mesajı ile karşılaşıyoruz. Bu arada, PlayStation ve Xbox mağazalarında da benzer bir durumun söz konusu olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Aslında bakarsanız, böylesi bir durum ile ilk kez karşılaşmıyoruz. Marvel’s Midnight Suns oyununun ön-siparişe açılmasından sonra Güney Afrika, Rusya ve Türkiye’de erişilebilir olmayışı ile karşı karşıya kalmıştık. Spider-Man, Avengers ve Guardians of the Galaxy oyunları satın alınabiliyor iken Midnight Suns ile ilgili durum merak konusu olmuştu. Hogwarts Legacy ise listeye eklenen yeni oyun oldu.

Hogwart Legacy Konusu

1800’lü yıllardaki Hogwarts kalesinde geçecek olan oyun, özgün bir hikaye sunacak. Büyücülük dünyasını yok etmekle tehdit eden eski bir sırrın anahtarını elinde tutan bir öğrenci rolünde olacağız. Senaryo boyunca yandaşlar edinecek iken, karanlık büyücüler ile savaşacak ve büyücülük dünyasının kaderine karar vereceğiz.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.