user

Kadınlara prezervatif nasıl takılır?

528 okunma — 22 Eylül 2022 00:41
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

kadinlara prezervatif nasil takilir 3z5MGwjc

Kadınlar da istenmeyen gebelik ve cinsel yolla bulaşan hastalıklara önlem amaçlı olarak prezervatif kullanabilirler. Erkek prezervatifiyle aynı amaçlar doğrultusunda kullanılan kadın prezervatifinde tek fark, vajinanın içerisine yerleştiriliyor olmasıdır.

seks cinsellik iliski orgazm

 
9 – 17 cm uzunluğunda olan kondom kaygan bir yapıya sahiptir. Arzu ederseniz ekstra kayganlaştırıcı da kullanabilirsiniz. Yalnızca yağ bazlı olanlar kondoma zarar verebileceği için su bazlı olanları tercih etmelisiniz.
 
Kimler kullanabilir?

 • Gebelikten korunmak isteyen kadınlar.
 • Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak isteyen kadınlar.
 • Partneri kondom kullanmak istemeyen kadınlar.
 • Partnerine güvenmeyen kadınlar.
 • Âdet döneminde olanlar kadınlar.
 • Her şeyi kontrol altına almak isteyen kadınlar.

 
Uyarı: Daha önce cinsel deneyimi olmamış kişiler için uygun değildir.
 
kondom kadinNasıl kullanılır?
Kadınlar, kondomu doktor yardımı olmadan, kendileri takıp, çıkarabilirler. Kutusunun içinde bulunan talimatlara uyacak şekilde, vajinanın içerisinden başlayarak yerleştirilir. Kondom cinsel ilişki sırasında da içerde kalır.
 
Prezervatifin ucunda bulunan halkayı parmaklarınızın arasına alarak rahim ağzına doğru, kolayca yerleştirebilirsiniz. Aynı erkek prezervatifinde olduğu gibi vajinanın içerisinde kapalı kısmı yer alacak şekilde rahmi kaplar.
 
Prezervatifin dışında bulunan halka vajinanın girişinde durmalıdır. Aynı zamanda, dış halka vajina girişini cinsel ilişki süresince kaplamalıdır.
 
Cinsel ilişki bitiminde, kondomun dış halkası kendi etrafında çevrilerek, içindekilerin dökülmesi engellenecek şekilde çıkartılmalıdır.  Kondom sperm saçmayacak şekilde çöpe atılmalıdır.
 
Hem cinsel yolla bulaşan hastalıklardan hem de istenmeyen gebeliklerden sizi koruyan kadın prezervatifi, doğru kullanıldığında %95 oranında olumlu etkisini gösteriyor.
 
Kadın prezervatifiyle erkek prezervatifi arasındaki farklar:
 

 1. Kadın prezervatifleri daha kalındır.

  

 1. Erkeğin kullandığı prezervatifin, ilişkiden hemen önce takılması gerekirken kadınlar için olan saatler öncesinde takılabilir. En büyük avantajlarından biri olan bu özellik sayesinde, ön sevişmeyi bölmek zorunda kalmamış olursunuz.

 

 1. Kadın prezervatifi, kadın genital bölgesinin çok daha geniş  yüzeyini örttüğü için cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı daha koruyucudur.

 
Erkek prezervatifinde de olduğu gibi tek kullanımlıktır. Her ilişkide yeni bir prezervatif kullanmalısınız. Ayrıca kullanmadan önce mutlaka son kullanma tarihini kontrol etmelisiniz.
 
Paketi açarken, kondom zarar görmemesi için makas kullanılmamalısınız. Tırnakların zarar vermesine de dikkat edilmelidir.

Uyarı: Poliüretan allerjisi olanlar için uygun değildir.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.