user

Vajina beyazlatma yöntemleri

438 okunma — 22 Eylül 2022 00:41
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

vajina beyazlatma yontemleri YbjsW3NY

Vajinada zamanla meydana gelen kararmalar kadınları fazlasıyla rahatsız eder. Vajinayı çevreleyen doku ve üstündeki deri, pigment maddesinin varlığı nedeniyle diğer bölgelere göre daha koyudur. Meydana gelen kararmalar yaş ilerledikçe artar ve kadınları fazlasıyla rahatsız eder

vajina mantar bagirsak agri kadin tuvalet

 
Vajina neden kararır?
– Dış genital alan olan vulva zamanla yaşa ve hormonal değişimlere bağlı olarak kararabilir. Buradaki ana hormon estrojendir. Estrojen hormonu açısından zengin vulva dokusu, güneş ışınlarının UV etkisi altında koyulaşabilir.

– Kadınların pek çoğu gebelik sırasında artan estrojen hormonları nedeni ile bikini bölgelerindeki renk koyulaşmalarından şikayet etmektedir. Gebelik sonrasında da bu bölge kararmaları kalıcılık gösterebilir. Özellikle esmer tenlilerde bu durum daha belirgindir.

– Gebelik haricinde doğum kontrol hapı kullanımları, polikistik over sendromu, hormonal sorunlar, bazı cilt hastalıkları da dış genital alanda koyulaşma sebebidir.

– Bazı kişilerde genetik yatkınlık da söz konusu olabilir. Örneğin, esmer kadınların genital bölgeleri daha koyu olur.

– Genital bölge epilasyonu amacıyla yapılan lazer uygulamaları sonrasında da genital bölgenin renginde koyulaşma meydana gelebilir. Bu bölgeye verilen lazer ışığı cilt dokusundaki “melanin” pigmentini aktive ederek esmerleşme yapabilir.

– Genital bölgede oluşan tüyleri yok etmek amacıyla yapılan ağda, sir ve jilet uygulamaları da rengin koyulaşmasına neden olur.

Cinsel yaşamı nasıl etkiler?
Vajina renginin koyu olması, cinsel yaşamı da kötü etkiler. Çünkü bu bölgelerde hijyen kadar, estetik de çok büyük önem taşımaktadır. Erkekler için partnerlerinin cinsel organlarının estetik görünmesi önemli olduğu için kadınlarda da psikolojik sorunlara yol açabilir. Şekil ve görünüm bozuklukları, kişinin kendine olan güvenini azaltarak cinsellikten gerektiği gibi keyif almasını engellemektedir.

kadin ciplak vajina kanser hastalik glrÇözüm:
Oluşan kararmaları yok etmek adına birçok kozmetik ürün satılsa da kararma özel bölgede olduğu için kullanılan kimyasal içerikli ürünler bölgeyi olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle çok dikkat edilmesi gerekir. Vajina beyazlığı için öncelikle  lazer ile renk açıcı tedaviler: Genital bölge beyazlatma, renk ağartma, genital alan renk açma şeklinde uygulanabilmektedir.

Lazerle genital alan renk açma ‘labial whitening’ veya ‘vulvar whitening’ olarak da bilinmektedir.
Dış genital alandaki lazer uygulamaları aynı zamanda genital alanda sıkılaştırma (vulva tightening) amacıyla da yapılmaktadır.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.