user

Sayılı Okey Oyna

5367 okunma — 09 Ocak 2020 09:52
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

sayiliokey

Okey oyununun bir çok çeşidi vardır, bunlardan bir taneside sayılı okeydir okey salonumuzda sayılı okey oynayabilirsiniz.İnsanl

Sayılı Okey Nasıl Oynanır ve Renkli Okey Nasıl Hesaplanır

sayiliokeySayılı okeyde per olmayan tüm taşlar toplanır eğer okey renklı ise 10 ile çarpılır, okey renkli değilse 5 ile çarpılır ve toplam sayı bitemeyen kullanıcının hanesine yazılır. Okey atarak bitilirse bu durum 2 katı olur 5 ile çarpılan 10 ile 10 ile çarpılan 20 ile çarpılır. Çiften biterek okey satılırsa bu durum 4 katı olur 20 ve 40 ile çarpılır toplam sayı, okey atarak biten kullanıcıların hanesinden; renksizden okey atarsa 500, renkliden okey atarsa 1000, çiftden okey atarak biterse 2000, sayı silinir.

Sayılı Okey Kuralları Nelerdir

Sayılı okeyin yukarda belirtilen sayı yazma şekilleri dışında alternatif bir kuralı yoktur, standart okey kuralları geçerlidir. Sayılı okey eşli ve herkes tek oynanabilir. Kaybeden eşlerin puanları toplanarak tabelaye yazılır, biten kişinin ortağının puanı dikkate alınmaz bitme şekline göre tabeledan silme işlemi yapılır.

İnsanlar Nedne Sayılı Okey Oynar

Sayılı okeyin rekabeti daha yüksektir, her an herkes oyunda öne geçebilir düşmeli okey gibi değildir. Elinde fazla sayı yakalatan kullanıcı bir anda çok yüksek puan yiyeceği için daha rekabetçi ve çekişmeli bir okey oyunu şeklidir. Cafe ve kahvehanelerde bu oyun genelde tercih edilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.