user

Okeyle Zekanı Geliştir

732 okunma — 03 Temmuz 2020 18:25
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

20200623 140520

Okey oynamak eğlence vermenin yanında zekâmızı da geliştirmemize yardımcı oluyor. Bir çok yapılan araştırmaya göre okey oynamak beynin sürekli çalışmasını sağlayarak bir nevi beyin jimnastiği yapmamıza bu sebeble hızlı düşünme, mantık yürütme, çabuk karar verme gibi özelliklerinizi gelistirmekle birlikte hafızanın güçlenmesine yaş ilerledikçe yaşanabilecek hafıza zorluklarının engellenmesine büyük yarar sağlamaktadır.
Günümüzde zeka geliştirmek için tasarlanmış bir çok oyun mevcuttur. Okey bilinen bu sıkıcı zeka oyunlarının aksine eğlenirken aynı zamanda beyninizin gelişiminide destekleyecektir. Okey oynarken vakit nasıl geçti anlamazsınız. Her ne kadar okey sadece bir eğlence oyunu olarak gözüksede mantık, zeka ve şansın kullanılmasıyla oynanan bir oyundur. Bir çok sıkıcı zeka oyunu gibi ne zaman bitecek düşüncesine girmeden eğlenerek zekânızada katkı sağlayabileceğiniz bir oyundur.
Eskiden sadece kahvehanelerde ve yakınlarımızla oynayabildigimiz okey oyunu günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha farklı bir boyut kazandı. Yaygınlaşan canlı okey siteleri ile her an her yerde ister yeni insanlarla yada arkadaşlarınızla bilgisayar ve telefon üzerinden artık kolaylıkla oynayıp aynı zamanda sohbet edebilme imkanıda sunmaktadır.
Sizlerde bunaltıcı hiç bir eğlencesi olmayan zeka oyunlarından sıkılıp eğlenirken aynı zamanda öğrenip zekânızı geliştirmek için sitemize ücretsiz üye olarak okey oynayabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.