user

Imperator: Rome

646 okunma — 28 Şubat 2020 00:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Imperator: Rome

Imperator: Rome, Paradox’un strateji oyunudur.

Imperator Rome - 1
Imperator Rome - 2

Ramazan Tugay Kahraman

Ramazan Tugay Kahraman – 12 AY ÖNCE GÜNCELLENDİ

Ultimate grand strategy veya 4K taktik olarak tanıdık türe dahil edilebilecek Imperator: Rome, Paradox Interactive kadar geliştirilerek yayınlanan taktik oyunu şeklinde tanımlanabilir.

Daha önce piyasaya çıkan Rome 2: Total War ve Europa Universallis IV gibi oyunları sevenlerin dikkatini cezbedecek Imperator: Rome, oldukça Total War serisini andırıyor. Roma tarihinin içerisinde kendimizi bulduğumuz Imperator: Rome, oyunculara Kuzey Batı Afrika, Batı Avrupa’dan başlayarak, Hindistan’a kadar uzanan harita sunuyor. Afrika Sahra Bölgesi, İç Arabistan Yarımadası, Kafkaslar ve Hazar Denizi’nin batısının yer aldığı Imperator: Rome, beş öbür birlik türü içeriyor: Okçular, atlılar, hafif atlılar, milis kuvvetler ve ağır piyade. Imperator: Rome üzerinde 1 bölüm askerin bin asker olarak hesaplanırken, Imperator: Rome’un başlangıcında Roma’nın 35 bin asker ile başlayacağı aktarıldı.

Imperator: Rome, M.Ö. 1 Ocak 450 tarihinden başlayarak, devam ediyor. Oyun her tarafında vergilendirme, insan gücü, hitabet, şehirsel teferruat, siyasi hareketler, diplomasi gibi teferruat yer alıyor. Bu detayların yanı sıra nüfusu etkileyen mutluluk, din, kültür gibi bambaşka seçeneklerin de göz önüne alınması gerekiyor.

Imperator: Rome özellikleri

Kişilik Yönetimi:
Süre içinde değişecek farklı alanlara yönlendirilmiş becerilere ve özelliklere sahip karakterlerin yaşadığı bir dünya. Ulusunu yönetecekler, eyaletlerini yönetecekler ve ordularına ve filolarına baskın olacaklar. bununla birlikte yeni, daha insan güya kişilik sanatımızı da tanıtıyoruz.
Dağıtılmış Popülasyonlar:
Vatandaşlar, yabancılar, kabileler ve köleler – herkes kendi kültürüne ve dinine sahip nüfus. Ordularınızı dolduruyor, kasanızı doldurun ya da kolonilerinizi doldurun, onların mutluluğuna dikkat edin – başarınız onların memnuniyetine bağlıdır.
Savaş Taktikleri:
Düşmanlarınızın zorluklarına karşı savaşmak için yaklaşımınızı seçin.
Askeri Gelenekler:
Her kültürün kendine özgü bir savaş yönetimi tarzı vardır. Romalılar ve Keltlerin kendilerine kadar öbür seçenekleri var. Özgün bonusların, yeteneklerin ve birimlerin kilidini açın.
Bambaşka Hükümet Türleri:
Senatoyu bir Cumhuriyet’te yönetin, mahkemenizi monarşide bir arada tutun, kabilelerdeki klanlara yanıt verin.
Barbarlar ve İsyanlar:
Göçmen barbarlar en iyi topraklarınızı çuvallayabilir ya da yerle bir edebilirken, sadakatsiz valiler ya da generaller size aleyhinde dönebilir – ordular onlarla birlikte!
Ticaret:
Mallar kendi illerine ikramiye veriyor. Lokal şiddet için stokların avantajlarından yararlanır mı veya zenginliği etrafa dağıtmak için aşırı mal ticareti yapar mısınız?
İl İyileştirme:
Krallığınızı desteklemek ve zenginleştirmek için binalara, yollara ve savunmaya yatırım yapın.

Imperator: Rome sistem gereksinimleri

MİNİMUM: 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir İşletim Sistemi: Windows® 7 Home Premium 64 bit SP1 İşlemci: Intel® iCore™ i3-550 or AMD® Phenom II X6 1055T Hafıza: 4 GB RAM Ekran Kartı: Nvidia® GeForce™ GTX 460 or AMD® Radeon™ HD 6970 ÖNERİLEN: 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir İşletim Sistemi: Windows® 10 Home 64 bit İşlemci: Intel® iCore™ i5- 3570K or AMD® Ryzen™ 3 2200G Hafıza: 6 GB RAM Ekran Kartı: Nvidia® GeForce™ GTX 660 or AMD® Radeon™ R9 380

İndir

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.