user

Anno 1800

1124 okunma — 28 Şubat 2020 00:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anno 1800

Anno 1800, strateji oyunu olarak piyasaya çıkmaktadır.

Anno 1800 - 1
Anno 1800 - 2
Anno 1800 - 3

Ramazan Tugay Kahraman

Ramazan Tugay Kahraman – 12 AY ÖNCE GÜNCELLENDİ

Anno 1800, uzun senelerdir geliştirilmekte olan strateji oyununun 2019 yılında çıkmış sürümüdür. 

Blue Byte kadar geliştirilen ve Ubisoft göre yayınlanan Anno 1800, çok uzun süredir geliştirilen taktik oyunlarından bir parça başına olarak göze çarpmaktadır. Sanayi Devrimi sırasında şipşak değişen, yeni teknolojilerin keşfedildiği, yeni kıtaların ve toplumların gün yüzüne çıkarıldığı yapısıyla diğer strateji oyunlarından ayrılan Anno 1800, hayal gücünüzle yeni bir uygarlık yaratmanızın önünü açıyor.

Büyük Kasaba yapı etme oyunu olarak adlandırılabilecek olan Anno 1800, 19. yüzyılda Endüstri Çağı’nın şafağında gerçekleşir. Oyun bir öykü kampanyası, bir sanal bölge modu ve fazla oyunculu mod içerecek. Anno 2205 gibi, oyun fazla oturumlu bir oyuna sahip olacak, fakat öncekilerin tersine, savaş ve büyük kasaba kurma oturumları birbirinden ayrılamayacak. Keza, rastgele oluşturulmuş haritalar, oyuncu ile aynı haritada inşa edilen AI rakipleri, portatif ticari malların ve eşyaların yanı sıra, serinin önceki taksitlerinden bir geri dönüş sağlayacaktır.

Anno 1800‘ün kroki modu, diziye yeni katılanlardan biridir. Oyuncuya, şehirlerini kontrastlı “planlı” binalarla planlamalarını sağlayarak, fiilen inşa etmeye çok değerli kaynaklar harcamadan destek eder. Bir oyuncu bir yapı yapı etmek istiyor fakat kaynakları yetersizse, oyuncu daha fazla kaynak edindiğinde, daha sonra da binanın bir planını yerleştirebilir. Tasarlama yapıldıktan ve zorunlu kaynaklar toplandıktan sonra, plandaki her bina tek bir tıklamayla oluşturulabilir.

Bir kentin çekiciliği kavramı, Anno 1800‘de yeni tanıtıldı. Turistler, albenili olduğunu düşündükleri şehirlere akın edecekler ve böylece kentin gelirine katkıda bulunacaklar. Turistler doğal topraklar, lokal şenlikler ve farklı alanlara yönlendirilmiş süsleyici süsleme eşyaları gibi güzel şeyleri düşünür, ama kirliliği, lokal huzursuzlukları ve şamatalı ya da kokulu endüstrileri sevmezler. bu nedenle oyuncu, bir şehrin doğal güzelliğini endüstriyel kârlılığına aleyhinde dengelemek zorundadır.

İLGİLİ SORULAR

Anno 1800 Ne Süre Çıkış Yapacak? YENİ BİR SORU SOR

İndir

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.