user

XRP Neden Yükseliyor? 21 Eylül 2022

189 okunma — 20 Eylül 2022 23:11
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

xrp neden yukseliyor 21 eylul 2022 VhbNFkVC

Kripto piyasasının en popüler kripto paralarından olan XRP, CoinGecko verilerine göre son 24 saatte 9,1 yükselerek dikkatleri üzerine çekti. Bu XRP analizinde XRP’nin yükseliş sebeplerini irdeledik.

XRP neden yükseliyor? XRP’nin yükselişindeki sebepler ne? XRP’deki bir sonraki hedef neresi? Gelin bu soruların cevabını analizimizde bulalım.

XRP Analizi, XRP Neden Yükseliyor?

Kripto para piyasasında sık sık gündeme gelen XRP, kripto para piyasasında piyasa değeri olarak CoinGecko verilerine göre 7. sırada bulunuyor. CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 11,2 ile en çok yükselen ikinci coin olan XRP’nin yükselişinin sebebini bu analizimizde bulalım.

xrp 4 saatlik 1XRP’nin 4 saatlik grafiği

XRP’nin 4 saatlik grafiğini incelediğimizde kripto para piyasasına hacim girişiyle beraber XRP’nin ciddi bir yükseliş kaydettiğini görüyoruz. Halihazırda düşüşün ardından ciddi bir ivmeyle toparlanan XRP, kendini 0,36 dolar direncinin üstüne de atarak bir üst direnç olan 0,39 doları denediğini görüyoruz. XRP’nin bu yükselişine ana sebep olarak Ripple Labs’in milletvekilleri tarafından açılan davanın reddedilmesini istemesi gösterilebilir. Ripple Labs’in özet karar isteği davanın mahkemeye gitmeden bölge yargıcına sunulan argümanlara istinaden karar verilmesi anlamına geliyor.

XRP, piyasaya giren hacim ile birlikte alıcıların yöneldiği coin’lerden oldu. XRP’nin buradan bir sonraki durağı 0,39 dolar direncini aşması olacaktır. Eğer düşüş göreceksek 0,36 dolar bandı XRP’de belirleyici seviye.

Bütün bunların yanında XRP’nin SEC ile süren davasındaki kararlar da fiyatın yönünün belirlenmesinde temel alınabilir.

Anlık XRP fiyatı için tıklayın.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.