user

whatsapp ekran görüntüsü alma

146 okunma — 14 Mart 2023 20:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 216

WhatsApp’ı kullanarak ekran görüntüsü almak birçok farklı yolla mümkündür.

1. Android: Cihazınızın ses ayarlarının doğru olup olmadığını doğrulayın ve üçlu aşağı kaydırma hareketini (sağ-sol-aşağı) çekin. Bu, bir menü ekranının ortaya çıkmasını sağlar ve Ekran Görüntüsü al’ı seçin.

2. iOS: Cihazınızdaki Ana Ekran ve Kilitleme Ekranı arasında bir geçiş yapmak için Home ve Power tuşlarını (aynı anda) basılı tutun. Bir ses ile birlikte ekran görüntüsü alınacaktır.

3. Windows: Pencere üzerinde fare herhangi bir noktaya tıklayın ve Windows ile beraber gelen Ekran Görüntüsü alıcı araçlarını kullanmak için tuş kombinasyonunu kullanın. Bunlar, sadece Ekran Görüntüsünü alma ve yapmak için alt + PrtScn veya Windows + PrtScn tuşlarını basmaktır.

4. Mac: Ekran Görüntüsünü almak, farklı bir cihazlar grubunda, Mac bilgisayarlarda oldukça basittir. Ekran Görüntüsünü yakalamak için, Komut + Shift + 3 tuşlarını basmanız yeterlidir.

1. Android telefondan: Ayarlar menüsüne gidin.
2. Sonra Genel Ayarlar’a ve Görev Yöneticisi’ne de tıklayın.
3. Görev Yöneticisi ekranında, ekran görüntüsünü kaydetmek istediğiniz uygulamaya tıklayın.
4. Ekrana doğru kaydırın ve ekran görüntüsünü almak istediğiniz uygulamaya tıklayın.
5. Basılı tutun ve ekran görüntünün alındığına dair bir bildirim göreceksiniz.
6. Ekran görüntüsünü galeriye kaydedip, paylaşmak istediğiniz yere gönderin.

iOS Telefondan:

1. Whatsapp’a girin.
2. Görmek istediğiniz mesajın, ekran görüntüsünü almak istediğiniz konuşmaya gidin.
3. Home butonuna ve Power butonunun aynı anda basılmasıyla ekran görüntüsünü alın.
4. Bir bildirim göreceksiniz ve galeriyi açın.
5. Ekran görüntüsü galerinizde kaydedilecektir. Paylaşmak istediğiniz yere gönderin.

-Öncelikle, cihazınıza kurulu olan bir ekran görüntüsü alma araçlarını kontrol etmeniz gerekmektedir. Bazı cihazlarda, bu seçenek kutu ürün yüklemeniz sayesinde kullanılabilir.

-Bir ekran görüntüsü alırken, arka planı koyu renk kullanmanız ve ekranın anlaşılmasını kolaylaştıracak bir açıdan çekmeniz önerilir.

-Ekran görüntüsünü çekmeye başlamadan önce, içerdiği bilgilerin alakalı olduğundan emin olmak için tekrar kontrol etmek önemlidir.

-Görüntü yakalama işlemi bittiğinde, dosya adını oluşturmak ve gerekli durumlarda ekstra bilgilerin arasına yerleştirmek daha sonra aramaları kolaylaştıracaktır.

-İleride aramalar için etiket kullanmak da yararlıdır.

WhatsApp ekran görüntüsü almak için, her cihaz için değişik kontroller olacağından, sizin cihazınızın kontrollerine bağlıdır. Genel olarak, iki düğmeyi içeren bir ses al / kapat düğmesine basmanız gerekir. Örneğin, iPhone’lar için, Ekranınızın sağ alttaki Ses Yükselt veya Azalt düğmesine basılı tutarken, sidebutton düğmesine (sabit tuş) basılı tutmanız gerekir. Sizin cihazınızdaki ekran görüntüsü almak için özellikler kontrol etmeyi unutmayın.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.