user

whatsapp kalın yazma

101 okunma — 14 Mart 2023 20:23
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 215

Kalın yazma, metnin belli kısımlarını ağır bir tarzda, daha dikkat çekici bir şekilde basmak için kullanılan bir tekniktir. Çoğunlukla bir dizgeye dayalı olan bu teknikle, daha önemli olan kısımların vurgulanmasına yardım edilir. Kalın yazma genellikle önemli kavramları, vurgulamak istediğiniz cümleleri ve sözleri ifade etmek için kullanılır. Metnin arka planı arkasından birleşerek hedeflenen mesajın clara ve kesin olarak gösterilmesinde yardımcı olur.

1. Mesajınızın başına asterisk (ışareti) koyun *
2. Ardından yeni satıra geçin
3. Satırın üzerine dört tırnak işareti (“) koyun “
4. Ardından yeni satıra geçin
5. Mesajınızı beklenen stilleri (kalın, italik, vb.) uygulayarak yazmaya başlayın
6. Mesajınız bitince satırın sonuna dört tırnak işareti (”) koyun ”
7. Ardında bir adet asterisk (ışareti) () koyun *

1. Yazı tipini kalından ayarlamak için her cümlenin başında sonunda ünlem kullanılmalıdır. Örnek: *Merhaba!*

2. Kelimelerin metin içerisinde kalın yazılmasına karar verirken, kalın yazıyı, mesajın özelliğini vurgulamak için seçilmelidir.

3. Kalın yazı kullanılırken, kalın harflerin dar aralıklar içerisinde iki maskelenmesine dikkat edilmelidir.

4. Kalın yazıların platformlar arasında kullanılması için her cümlenin başında ve sonunda alfabe karakterleri kullanılmamalıdır. Örnek: **Merhaba!**?

WhatsApp’ta kalın yazma için, yazmak istediğiniz kelime veya cümlenin başına ve sonuna “”, örnek: “”Bu cümleyi kalın yazma”” şeklinde yazmanız yeterlidir. Eğer iPhone veya iPad kullanıyorsanız, ekrana iki defa dokunarak kalın yazı seçeneğini belirleyebilirsiniz. Android telefonlar ve tabletler için ise yazmak istediğiniz kelime veya cümlenin başına ve sonuna *, örnek: *Bu cümleyi kalın yazma* şeklinde yazmanız yeterlidir. Aynı zamanda WhatsApp uygulamasının düzenleme sekmesinde “Kelime Kalınlaştır” gibi bir seçenek de bulunmaktadır.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.