user

Vietnam Başbakanı eşi Le Thi Bich Tran, ‘Küresel Sıfır Atık İyi Niyet Beyanı’nı imzalandı

39 okunma — 30 Kasım 2023 10:42
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

BHA HABER ICI 65

Vietnam Başbakanı eşi Le Thi Bich Tran, ‘Küresel Sıfır Atık İyi Niyet Beyanı’nı imzalandı

Emine Erdoğan ile Vietnam Başbakanı eşi Le Thi Bich Tran bir araya geldi. Anadolu Medeniyetler Müzesi’ni ziyaret eden Le Thi Bich Tran,  burada Olgunlaşma Enstitüleri tarafından hazırlanan Ankara sof kumaşı sergisini ve defilesini izledi. Le Thi Bich Tran, gerçekleştirilen görüşmede ‘Küresel Sıfır Atık İyi Niyet Beyanı’nı imzaladı. Emine Erdoğan, sosyal medya hesabından görüşme ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Vietnam Başbakanı’nın değerli eşi Le Thi Bich Tran ile bir araya geldik. Anadolu Medeniyetler Müzesi’ni ziyaret eden Le Thi Bich Tran Hanımefendi’nin, burada Olgunlaşma Enstitülerimiz tarafından hazırlanan Ankara sof kumaşı sergisini ve defilesini izleyerek, hayranlık uyandırıcı bulmasından mutluluk duydum.

Bunun üzerine kendisine Türk İğnesinin Mucizesi ve Türkiye’nin Dokuma Atlası Projelerinin serüvenlerini anlattım. Ülkelerimizin bilhassa dokuma kumaşlar ve geleneksel motifler konusunda sahip olduğu kültürel zenginliği, dünyaya tanıtmaya yönelik iş birliği alanlarımızı görüştük.

Sıfır Atık tecrübemizi ve geri dönüşüm alanında edinilen kazanımları paylaşarak, çevre sorunlarıyla birlikte mücadelenin önemine değindik.

Bu vesileyle Küresel Sıfır Atık İyi Niyet Beyanı’nı imzalayan Le Thi Bich Tran Hanımefendi’ye, ortak evimiz dünyanın geleceği adına attığı bu önemli adım için teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.