user

Üye Olmadan Okey Oyna

8575 okunma — 19 Temmuz 2019 23:22
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

cifte gitmek

Online Üye Olmadan Okey Oyna

Okeyat.com adresinde en güzel okey tarzı sistem ile yeniliklere alışacaksınız, eşli okey son zamanların en popüler oyunları aralarında bulunmaktadır . Bu oyun kişilerin hemen hemen okeye bağlı olmalarına ne sebeple olmaktadır . Özellikle internette okey oynamak vazgeçilmezler aralarında yer aldığından insanlar nokta elde etmek , çeşitli salonlarda oyun oynamak ve sitenin tespit edildiği özel oyunlardan da yararlanmak istemektedirler. Bir Takım salonlar vardır bu salonlara nokta sınırlaması getirmektedirler. İnsanlar da bu salona almak amaçlı puanlarını yükseltmek zorundadırlar. Bu sebeple de hemen hemen altını çizen okey oynamaktadırlar. eşli okey oynarken alan okey mantığıyla perlerinizi yapmaktasınız. Aralarındaki bir fark diziliş tarafından 11-12-13 seri yapabiliyorsunuz. Sonuna bir eklemesi yapamıyorsunuz. Bu okey öbür okeye yönelik bir sürü ek olarak temkinli oynanması gerekli durumda durumda olan bir oyundtümör. Matematiksel zekanızı kullanmalısınız. Hata toplama yaptığınızda cezalar kaçınılmaz olmaktadır. 101 okeyde uyarı edilmesi gerekenler şunlardır;
Perlerinizi hakikat dizmelisiniz.
Sahte okeyi hakikat okeyle karıştırmamalısınız.

Gerçek okeyi dilediğiniz her yerde kullanabilmektesiniz.
Size kaya atan kişiden kaya aldığınızda elinizi ayırmak zorunda olduğunuzu unutmamalısınız. Şayet unutursanız elinizdeki taşı geriye bırakmalısınız.

Yanınızdaki kişiye olası olduğunca kocaman kaya atmamalısınız. Kocaman kaya atacaksanız da elini açma rizikonunu göz önünde bulundurmalısınız. Yan yandan kaya aldıktan ardından ayırmak dilediğiniz ve açtınız fakat toplamanızı hata yaptıysanız geriye toplama ve elinizdeki taşı geriye bırakma yaptıktan ardından yan tarafa kaya attığınızda 101 hüküm yiyeceksiniz. Hata hesaplamalar yapmamaya itina göstermelisiniz. Elinizi açtıktan ardından yanınızdaki kişi eliniz açmadıysa kocaman kaya atmamaya çalışmalısınız.

Taş çekmeye aynı ritim de aynı ritimde devam ettiğiniz zamanda elinize yarayan bir periniz varsa açabilirsiniz. İşlek geldiyse de kendinize işleyebilirsiniz.

Sizden çeşitli oyuncular sizden öncesinde elini açtıysa canlı atmamalısınız. İşlek atarsanız 101 hüküm yersiniz.
Başka bir oyuncu elini açtı fakat siz açmadıysanız yerde ayan durumda durumda olan ele canlı yapamazsınız. İşlek yapabilmeniz amaçlı sizinde elinizi açmanız gerekecektir.
Tüm oyuncular elini açmışsa elinizdeki işlekleri işleyerek el boşaltmalısınız. Yanınızdaki kişiye de elinizdeki kocaman taşı atmanızda yarar vardır. Elinizde ne civarı az nüsha bir civarı az nüsha yemeniz manasına dönecektir. Elinizde bir taşınız kalmışsa bitebilirsiniz.

Elinizde çiftleriniz varsa 5 çiftle çifte gidebilirsiniz. Fakat çift açtığınızda elinizde durumda olan taşların 2 sert nüsha işleyeceğini unutmamalısınız. Bununla Beraber çift açtığınızda öbür oyuncular sizlere çift işleme yapabilmekte fakat siz per olarak işeme yapamayıp bir bir uyumlu durumda durumda olan yerlere canlı yapabilmektesiniz. Çift açtığınızda olası olduğunca elinizde kocaman nüsha bırakmamaya çalışmalısınız. Bunuyaparken de yanınızdaki bireyin açmamasını sağlamalısınız.
Tüm oyuncular ellerini açmışken siz açamadıysanız 202 hüküm yiyeceksiniz. Şayet siz açmışsanız onlar açmamışsa onlar 202 hüküm yiyecektir. Yerde okey varsa ve sizin elinizde okeyin yeri varsa okeyi alabilirsiniz. Eliniz hangisine uygunsa yere okeyle beraber peraçabilirsiniz. Şayet eliniz pere uyumlu değilse çift açan oyuncu varsa rastgele bir sayıyla çift açabilme şansınız vardır.

Elinizde okeyiniz varsa temkinli olmalısınız. Okeye benzemek istiyorsanız riski göze almalısınız. Şayet siz bitmeden çeşitli birisi biterse elinizde yer alan taşların 2 sert hüküm yiyeceksiniz. Elinizde 2 taşa kalırsanız ve bunlardan birisi okeyse canlı gelene civarı okey elinizde bir kalana civarı bitemeyeceksiniz ya da alışılagelen biteceksiniz. Okeye sona ermek karşıdaki kişilere 2 sert hüküm yedirecektir.

Siz ne civarı temkinli olursanız 101 okeyde bir okadar güzel puanlar elde edebileceksiniz. Yapmanız gerekli durumda durumda olan bir birşey temkinli oynamanızdır. Temkinli oynadığınız müddetçe bir sürü iyi bir oyun çıkaracağınızı bilmelisiniz. Bir Sürü leziz bir oyun meydana gelmesine karşın bir sürü da tehlikeli bir oyun meydana geldiğini ve tabiiyet yaratacağını unutmamalısınız.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.