user

Türkiye – Lüksemburg maçı 23 eylül 2022

234 okunma — 23 Eylül 2022 00:41
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

turkiye luksemburg maci 23 eylul 2022

UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup maçında A Milli Futbol Takımı’mız evinde Lüksemburg ile 3-3 berabere kaldı.

Mücadeleden sonra teknik direktörümüz Stefan Kuntz, açıklamalarda bulundu.

İşte Kuntz’un açıklamaları:

Bugün tatmin edici değildi. İyi şeyler de oldu, kötü şeyler de oldu ancak kötü şeyler daha fazlaydı. Her şeyden önce Uluslar Ligi’nde yükselmeyi başardık.

Her zaman öğrenen, gelişen bir takımız. Bazen çıkışlar ve yükselişler olur. Kaybetseydik geriye doğru bir adım atmış olacaktık. Beraberliği yakalamayı başardık.

Her geri düşüşümüzde maça ortak olmayı başardık. Takımın maçı bırakmaması beni tatmin etti. Futbol defans ve hücumdan oluşur. Bugün iyi savunma yapamadık. Bireysel hatalar gollere sebep oldu. Bu tür karşılaşmalarda bu tür hataların yapılmaması lazım.

Muhakkak kayıplar da olacaktır. Nasıl istersek tartışabiliriz bu konuyu. Bu beraberlikten bir ders çıkarırsak eğer bu bizim için bir geri gidiş olmaz. Ancak ders çıkarmazsak o zaman bir problem vardır demek.

En iyi 3 savunma oyuncumuzu kaybettik. Bunu da gözden kaçırmayalım. Bireysel hatalardan dolayı gol yedik. 6 üst düzey oyuncumuz yoktu. Herkesin kendi adına dersler çıkarması gereken bir maçtı. Bu maçın da düzgün şekilde bir özetini çıkarmalıyız

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.