user

türk kahvesi nasıl yapılır makinede

109 okunma — 14 Mart 2023 12:25
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 26

Türk kahvesi makinede oldukça kolay bir şekilde hazırlanabilir. Öncelikle, kahve çekirdeğini, eski tarzla elde öğütülmüş kahveyi veya kahve tozu ile kullanabilirsiniz. Bir fincan için 1 çay kaşığı bile kahve yeterlidir.

Bir miktar su alın ve makinedeki İtalyan / Türk kahve için özel olarak hazırlanmış filtreye yerleştirin. Türk kahvesi için yağmur öncesi yavaşça karıştırılmış bir demdeme dönerken, suyu filtreye doldurun.

Makineyi açın ve kahve için özel olarak ayarlanmış sıcaklığa ayarlayın, bu hızla her bir fincan için yaklaşık olarak 2 ila 4 dakika arasında sürecektir.

Fincanı doldurun ve servise hazır! En etkili sonuç için, bir tür süzgeç kullanarak damlataların filtrenin deliğinden süzülmesini sağlamak önerilir.

1. Türk kahvesi demlemek için özel olarak üretilmiş küçük, siyah veya bakır kahve tenceresi kullanın.

2. Kahve tenceresinde 10-12 gr kahve ve 120-150 ml su koyun (yarım çay bardağı).

3. Kahveler suya karışana kadar karıştırın ve su kaynar.

4. Su kaynayana kadar karıştırmaya devam edin ve kahve tenceresini küçük ateşin üzerine alın.

5. Çok yakında köpükler oluşacaktır. Kahveyi karışım köpükler kabarmaya başlayana kadar çok kısa bir süre için kaynatın. Köpükler kabarmaya başladığında kahveyi tencereden çıkarın.

6. İki kişiye özel kahve tenceresi kullanılıyorsa, kahveyi iki parçaya ayırarak tüm köpükleri aynı oranda dağıtabilirsiniz.

7. Çay kaşıkları ile köpüklerin her iki kupada da eşit olmasını sağlayın.

8. Kahve servis kupalarının üzerine servis yapın.

Makinede türk kahvesi yaparken, öncelikle, türk kahvesi kuru tozu ile makinenin kahve çubuğuna doğru doldurulmalıdır. Sonra, her makine farklı ayarlar ile donatılmıştır. Buna göre makinenin ayarı belirlenmeli ve sıcaklık seviyesi de değiştirilmelidir. Daha sonra, üst kısmın kapağı kapatılarak, türk kahvesinin makinede pişmesi sağlanmalıdır. Demlemek için makinenin pompası çalışmaya başlamalı ve içine, süzme yağsız yoğurt koyulmalıdır. Son olarak makinenin kapanılmasıyla, türk kahvesi demlenme süreci tamamlanmış olacaktır.

Türk kahvesi makinede yapmak için, öncelikle makinenin kahve ayarını ayarlamanız gerekiyor. Genellikle kahve makinelerinde yüksek harcama ayarları kullanılır. Bununla birlikte, makinede kahve ölçümü avoidürmek için, kahve ölçek ayarına göre ceviz veya toz kahve damlası kullanılır.

Bir türk kahvesi hazırlamak için, ufak bardakta birkaç yemek kaşığı kahve ve birkaç çay kaşığı şeker koyulur ve bu karışım biraz sıcak suyla karıştırılır. Karıştırma tamamlandıktan sonra, bardağın kapağı kapatılır ve kahve makinesine koyulur.

Kahve makinesi çalıştırıldığında, sıvı türk kahvesi yaklaşık 7-8 dakika sürecek şekilde bitmek üzere kaynatılır. Sonra, sıvı kahve hesabına geldi. Son olarak, kahve ölçümüne göre, kahve bardağa alınarak servise hazır hale getirilir.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.