user

TİMBİR’e Almanya’dan ödül

86 okunma — 18 Aralık 2023 20:11
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

BHA HABER ICI 2023 12 18T200040.600

TİMBİR’e Almanya’dan ödül

100 basın mensubu, 300 iş insanı, 200 sivil toplum kuruluşu yönetici ve temsilcisiyle Türk ve Alman davetlilerin katılımıyla 3. Avrupa Türk Medya Zirvesi Düsseldorf`ta yapıldı.

IMG 0501

Zirve, Düsseldorf Başkonsolosu Ali İhsan İzbul, TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Sayit Yusuf, Seyit, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, CHP milletvekili Ali Öztunç, Avrupa İş Adamları ve Sanayiciler Derneği Başkanı Aziz Sarıyar, CDU Bremen milletvekili Oğuzhan Yazıcı, EkoAvrasya Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Hikmet Eren, Hollanda’daki Türkevi Araştırmalar Merkezi Başkanı Veyis Güngör, Türk Birliği Dayanışma Derneği (Türk-Bir) Başkanı Güven Arıklı, Azerbaycan Basın Konseyi Yönetim Kurulu üyesi ve Türk İnternet Medya Birliği Yönetim Kurulu üyesi, TİMBİR Dış İlişkiler Başkanı Agil Alesger ve diğer konukların katılımı ile gerçekleştirildi.

IMG 0502 IMG 0503

“Avrupalı Türk gazetecileri yürekten kutluyorum”

Açılış konuşmasını yapan Avrupa Türk Basın Yayın ve Gazeteciler Birliği Başkanı Ali Paşa Akbaş, yurt dışında faaliyet gösteren Türk basının önemine değinerek, “Yarım asrı aşkın bir süredir ana dilimizde yayın yapan Avrupalı Türk gazetecileri yürekten kutluyorum. Medya Zirvesinin amacı, Avrupa’daki Türk medyasının, yıllardır çözülemeyen veya görmezden gelinen sorunlarını, bu sorunları bizzat yaşayan basın mensuplarını bir araya getirerek istişare ortamı oluşturmak” dedi.

Programın sonunda siyasetten sanata, iş dünyasından eğitime, sivil toplumdan medyaya kadar geniş bir yelpazede Avrupalı Türkler`in başarılarını ve bu başarılara imza atan isimlere ödül verildi.

Ödüllendirilenler sırasında Azerbaycan Basın Konseyi Yönetim Kurulu üyesi ve Türk İnternet Medya Birliği Yönetim Kurulu üyesi, TİMBİR Dış İlişkiler Başkanı Agil Alesger de yer aldı. Türk Dünyası Medyasına Hizmet Ödülü verilen Alesger ise Avrupa Türk Basın Yayın ve Gazeteciler Birliği Başkanı Ali Paşa Akbaş`a üzerinde Harı Bülbül tasviri bulunan hediye ile karşılık vererek teşekkürünü ifade etti:

“Harı Bülbül, Türk`ün son büyük zaferinin simgesidir. Azerbaycan ile Türkie bir bedende can olması ile dün hayal olanlar bugün gerçeğe dönüştü.”

Zirve sonunda hatıra fotoğrafı çekinildi.

IMG 0507 IMG 0508

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.