user

Erdoğan Macaristan’da; “Ticaret hedefimiz 6 milyar dolar”

107 okunma — 18 Aralık 2023 20:07
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ekran Alintisi 11

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Macaristan ile ticaret hacmimiz 4 milyar dolara yaklaştı, 6 milyara ulaşmakta kararlıyız” dedi.

featured

Erdoğan Macaristan’da; Ticaret hedefimiz 6 milyar dolar

Budapeşte’de Macaristan Başbakanı Orban ile ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tyayip Erdoğan, “Bugün diplomatik ilişkilerimizin tesis edildiği Dostluk Anlaşması’nın imzalanmasının 100. günü. Dostane ilişkilerimiz, bir asrın ötesine uzanıyor. Bu yıl çok sayıda üst düzey ziyaretle iş birliğimizi pekiştirdik. Macaristan’ın gözlemci üye olduğu Türk Devletleri Teşkilatı’nda bulunmalarından duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Ticaret hacmimiz 4 milyar dolara yaklaştı, 6 milyara ulaşmakta kararlıyız. Karşılıklı yatırımları teşvik ediyor, firmalarımızın iş birliğini destekliyoruz” dedi.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına değinen Erdoğan, “Gazze’deki İsrail vahşetinin sona ermesi için çalışıyoruz. Acil ateşkesin tesisi için Türkiye olarak yoğun diplomatik çaba harcıyoruz. Filistin’de ve Ukrayna’da savaşın çözüm olmadığı noktasında hemfikiriz. Türkiye olarak taraflardan talep olması halinde yarım kalan İstanbul sürecini tekrar canlandırmaya hazırız. 1967 sınırlarında bağımsız egemen bir Filistin devletinin tesisinin kaçınılmaz olduğunu gördük” diye konuştu.

Erdoğan Macaristan’da; “Ticaret hedefimiz 6 milyar dolar”

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.