user

Sayılı Okey

1673 okunma — 21 Aralık 2019 23:33
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

okey nasil dizilir

Okey severlerin oldukça beğendiği sayılı okey artık okeyat salonlarımızda yerini almış bulunuyor sayılı okey oynamak isteyen kullanıcılarımıza bu hizmeti sunarak oldukça keyifli okey oynamalarına olanak sunuyoruz. Düşmeli okey, eşli okey ve sayılı okey olarak 3 şekile ayrılan okey oyununu hemen indirmeden oynamaya başlayabilirsiniz.

SAYILI OKEY

Sayılı okeyde sayılar nasıl hesaplanır?

Sayılı okey oyununda per hariç sayılar toplanır ve okey renkli ise 10 ile çarpılarak renksiz ise 5 ile çarpılarak tabelaya eklenir 11 el sonunda en çok sayı kimde yakalanırsa oyunu o kaybeder.

Sayılı okey eşli oynanır mı?

Evet sayılı okey aynı zamanda eşlide oynanabilir bu durumda 2 kişinin sayıları toplanarak 5 veya 10 ile çarpılarak tabelaya yazılır.

İyi Okey Nasıl Oynanır

Okey oyunu oynarken dikkat etmemiz gereken büyük sayıları bir an önce elimizden kaçmaktır ne kadar az sayı yersek oyunu kaybetme şansımız o kadar azalır dolayısıyla en büyük sayıları ilk atarak elimizdeki sayıyı azaltırız. Bir diğer bakış açısıyla rakibimizde büyük sayıları kaçmakda acele ederse bizde elimizde büyük sayıları per yaparak daha hızlı şekilde sayı kaçmış oluruz bu şekilde kendimize değişik stratejiler oluşturmuş oluruz. Okey oyununda çıkan taşları takip etmekde oyunu kazanma şansımızı oldukça artırır, sonuçda 2 taş birden çıkmışsa o taşı beklemek mantıksız bir durum olur.

 

 

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.