user

kartuş dolumu nasıl yapılır

113 okunma — 14 Mart 2023 18:09
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 129

Kartuş dolumu, çoğu yazıcı ve tarayıcı için ideal bir çözümdür. Kartuşunuzu doldurmak için öncelikle, temiz bir çalışma alanı seçmelisiniz. Yazıcınızın bağlı olduğu ana bilgisayara kartuşunuzu en yakın periyotlarla değiştirmeniz şiddetle tavsiye edilir. Dolma işlemi gerçekleştirmeden önce, standart emniyet ve güvenlik önlemlerini almanız gerekir. Kartuşunuzu temiz bir bez ile silmek, mikrop kirliliğine karşı başka bir tedbirdir. Sonra, dolum için gereken tüm malzemeleri ve gereçleri kontrol edin ve tüm bağlantıların olduğundan emin olun.

Kartuş dolumuna devam etmek için, bebeksuz şişenin kapağını çıkarın. Malzeme kartuşunda yeterli yer olup olmadığını kontrol edin. Eğer daha önce dolmamış ise, kartuşu tür atık kutusuna atın. Yeni kartuş, ilgili ekipmanla takılmış olarak alınacaksa, yenilenen parçaları takın. Bulunduğunuz alanın havalandırılmış olmasına dikkat edin çünkü bu basit önlem çok faydalıdır. Şişe içindeki atık toner kontrol etmek için öncelikle, tutucu parçasını cıkartın. Daha sonra, tamir tutucusuyla dolum kartuşunun içine doldurulan malzemeyi kontrol etmek için kartuşun üst kısmını temiz bir bez ile silin.

Bir sonraki adım kartuşu kapağının takılması. Bu, özellikle toner türü için çok önemlidir. Kartuş kapağını doğru bir şekilde takın ve setin içindeki diğer yedek parçalara kontrol edin. Kartuşa malzemenin geldiğini ve gerekli tarama ve kalibrasyon rutinlerinin yapıldığını teyit edin. Bir kaç deneme yapmadan önce, tekrar kontrolleri yapın.

Kartuş dolumu sürecindeki son adım ve bu da attığınız son önemli adımdır. Kartuşu yazıcıya geri yerleştirin. Yüklemeyi tamamlamak için, kullanılan kartuşu boşalttığınızdan emin olun ve kartuşu yazıcıdan çıkarmadan önce çalışıyor olmasına bakın. Kartuşu kaldırıp, değiştirilmesi gereken parçaları kontrol etmek için yazıcıya bakın. Kartuşu yeniden takın, kabloları oturması gereken yere takın ve her şeyin doğru şekilde takıldığından emin olun. Gerekli güvenlik önlemlerini alın ve tüm süreci baştan sona kontrol edin. Dolum tamamlandığında, desteklemek için otomatik makine aracılığıyla oluşturulan raporu etkinleştirin. Yazıcının baskı çıktısını alın ve özelliklerini kontrol edin.

1. Yazıcıyı açın ve istenilen kartuşu yerleştirin.

2. Yazıcının kartuş kapağını açın.

3. İlgili kartuşu dikkatlice çıkartın ve doldurmak istediğiniz mürekkebin takıldığı dolum kartuşunu kaynar su içerisine bırakın.

4. Suyu dikkatlice karıştırarak, mürekkebi en iyi şekilde dolum kartuşuna doldurun.

5. Konteyneri alın ve doldurulmuş dolum kartuşunu iyice temizleyin.

6. Temizlemek için havlu veya kâğıt üzerinde kurulayın ve dolum kartuşunu yazıcıya yerleştirin.

7. Yazıcının kartuş kapağını kapatın ve yazıcıda kartuş hücresinin belirtildiği bazı işlemleri tamamlayın.

8. Doldurulmuş kartuşu kontrol ederek ve istenilen baskıları yapın.

Kartuş Dolumu, kartuşun içindeki toner miktarını tamamen yenilemek veya doldurmak için kullanılan bir süreçtir. Kartuş dolumu, sürecin işlemi için gereken güvenilir ve kaliteli malzemelerin kullanılmasını da gerektirir. Kartuş dolumu işlemi için mutlaka dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

• İlk olarak, temiz bir ortamda çalışmak ve kartuş içindeki toneri dolum işlemine başlamadan önce temizliğe özen göstermek önemlidir.

• Kartuş dolumu işlemini yapmak için kullanılacak iğneleri ve tozları güvenli bir şekilde kullanmalısınız.

• Kartuş dolumu sırasında toz çıkarmamaya dikkat edin.

• En son, kartuş dolumu bitiminde, toner miktarını takip ederek ve kartuşu yeniden taramak önemlidir. Kartuşun çalışma kapasitesini ölçmek için kontrollerin düzenli olarak yapılması gerekir.

Kartuş dolumu, çok kolay bir süreçtir. İlk olarak, boş kartuşunuzu kullanılmamış boya tüplerinden alın. Kartuşun kapağını açın ve tüpün sıkıştırılmış hoparlörünün üzerine bırakın. Tüpü havaya karşı tutun ve kartuşun açık olmasına dikkat edin. Sonra, bir bükümlü kaşık ya da pipet yardımıyla, içerisine uygun miktarda boya doldurun. Daha sonra, kutunun kapağını tekrar kapalı tutun ve kartuşu karşı tarafa oluşturulmuş olan deliklerin üzerine koyun. Oluşturduğunuz matkabın bir sonucu olarak, boş kartuşunuzu doluyor olacaktır. Kartuşun kapağını bağlamak için havaya karşı tutun ve kaçaklarından söküp çıkarın. Kartuşu kullanmaya hazır hale geldiğinden emin olmak için, üzerinden bir miktar fazladan boşaltın.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.