user

demirdöküm kombi bakımı nasıl yapılır

103 okunma — 14 Mart 2023 18:08
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 128

Demirdöküm kombi bakımı, kullanıcıları rutin olarak yaptırmak zorunda bırakılmış bir tür önleyici bakım işlemidir. Bu tür bakım işlemleri, kombiyi performansını optimal seviyede ve hasarın minimum tutulacağı seviyede tutmak için önerilen, ideal ve gerekli seviyedeki önleyici bakım işlemlerini içerir.

Kombi bakımı işlemlerinde öncelikle, aşağıda belirtilen emniyetli kombi çalışmasını sağlamak için yapılacak ilk işlem, kombiyi güvenli olarak bağlamaktır. Bunu yapmak için kombiyi, kullanım kılavuzunda belirtilen sıkılık standardına göre üst düzeyde sıkıca sabitleyen uygun bir zincire ya da kayısıya bağlamak gereklidir.

Kombinin herhangi bir gaz kaçağı olup olmadığını kontrol etmek için kullanım kılavuzunda belirtilen kontrol prosedürleri ile kontrol edilmesi gerekmektedir. Gaz arızası varsa, kombiye kesinlikle elektrik bağlanmadan önce onarma işlemi yapılmalıdır.

Kombinin taşınması, bakımı, onarımı ya da değişimi esnasında, kullanıcı kılavuzu veya bağlı diğer kullanım kılavuzlarında belirtilen talimatlar takip edilmelidir.

Kombinin her bakım işlemi esnasında, su arızası olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Kombiye bağlı hortumların sızdırmazlığının kontrol edilmesi, el değmemiş sayısal olarak hava sıcaklığı ve nemi ölçmek için kalibrasyon işleminin tamamlanması gerekmektedir.

Walker ve soğutucu saksı temizliği de Demirdöküm kombi bakımının önemli bir parçasıdır. Bu bölümdeki komponentlerin, rutin olarak temizlenmesi her bakım işleminde olmazsa olmazdır.

Tüm bu adımların tamamlanmasının ardından, ailenizin ve çevrenizin güvenliğini sağlamak için, kombiyi, kombi kaçağı aramayı ve kombi arızalarının aranmasını içeren Detaylı Demirdöküm kombi bakım ortalama 2 saat sürebilmektedir.

1. Kombiyi öncelikle güç bağlantı kablolarından kaynak alın.

2. Kombinin üstüne bir havlu serperek üzerinde oluşabilecek herhangi bir hasarın önüne geçin.

3. Kombinin filtrelerini temizleyin ve filtre temizliği için gereken gaz kontrol valflerinin bağlantılarını kontrol edin.

4. Kombi içine etan olmaksızın nemli bir bez ile temizlenmeli.

5. Küçük pellet rezervuarında balondan yaklaşık 3 lt. etan konulmalıdır.

6. Kullanılan yakıt kaynaklarına haber verilerek yakıt sistemi elemanlarının temizlenip kontrol edilmesi sağlanmalıdır.

7. Kombinin ısıtma elemanının tam olarak çalışıp çalışmadığı kontrol edilmeli ve temizlenmelidir.

8. Sistemin diğer aksamlarının sıkıca bağlı olup olmadığı kontrol edilmeli ve güç kaynağı test edilmelidir.

9. Kombi üzerindeki her türlü açık hattın kontrol edilmesi gerekmektedir.

10. Kombideki her türlü kontrol ayar donanımının kontrol edilmesi gerekmektedir.

Demirdöküm kombi bakımını tam olarak gerçekleştirmek için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir:

1. Kombinizin önünde bulunan filtre kapaklarını açın ve kombinin hava akışını kontrol edin. Eğer hava akışı zorlanıyorsa filtreleri temizlemek gerekir.

2. Kombideki tüm kontrol panellerini kontrol edin. İşletme/Bakım Günlük görevleri doğru bir şekilde çalışıyor mu?

3. Kombinin çevresindeki hava akış deliğini temizleyin. Herhangi bir çöp toz veya ağaç yapraklarını alın.

4. Taşma suyu kmanızı kontrol edin ve taşma suyu seviyesi bir süre için normal seviyelerin altına düşüyorsa, taşma sularını temizleyin.

5. Kombinizin en üst program düğmesini kontrol edin ve temizleyin. Bir ses çıkıyorsa, program göstergesinin takılı olmadığından emin olun.

6. Kombinin zar-oz personelere verilen talimatlar doğrultusunda denetlenmesi gereken diğer ayrıntıları da kontrol etmek önemlidir.?

Demirdöküm kombi bakımı için öncelikle kombiyi kapatın ve enerji kaynağını kesin. Daha sonra kombinin üzerindeki kapağın arkasından kombi filtresini çıkarın ve komple temizleyin. Temizlenmiş filtreyi yerine takın ve kapağın üzerine takın. Kombi çevresini de temizleyin ve tahliye hattı borununu da belli aralıklarla temizlemeyi unutmayın. Kombideki kirece karşı mücadele için, Seachem Prime isimli ürün kullanabilirsiniz. Son olarak kombi her zaman için termometresini kontrol etmek için önerilir.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.