user

kalıcı dövme bakımı nasıl yapılır

103 okunma — 14 Mart 2023 13:03
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 64

Kalıcı dövmeler (a.k.a. dermal tatouajlar) çok hassas bir yapıya sahiptir ve aynı zamanda çok dayanıklıdır. Ancak, dövmenin sizin için her zaman güzel görünmesini sağlamak için, belirli bir bakım gerektirir. Aşağıdaki basit adımlar genel olarak başarılı bir dövmenin korunmasını sağlamanız ve sağlıklı görünmesini korumaya yardımcı olacaktır.

1. Taze bir dövme sahibi olmak istiyorsanız, ilk olarak kalıcı dövme yaptıracağınız kişinin profesyonel ve deneyimi olan bir tatou ascı olup olmadığını kontrol edin. Tatouyer’i seçerken, temizlik görevlerinde güvenilir olup olmadığını da kontrol etmek önemlidir.

2. Dövmeyi sevelim ve ona ilgili olalım. Taze dövmeleri haftada bir kez, her seferinde kurulayarak yumuşatın. Sonrasında tatou ascısının sevk etiği spesifik vazelin çalkalayıp, dövme üzerine iyi bir şekilde sürün.

3. Güneş ışınlarına dikkat! Dövmenizin UV ışınlarından korunmak için, güneş kremi kullanın. Yukarıdan gösterildiği durumda bir güneş koruyucu yağ ya da yağmurlama sıvısı (spf 50 ya da üstü). Bu, dövmeyi kurutmaktan veya sararmasından kurtulmanızı sağlayacaktır.

4. Klorlu suya dikkat. Kanda bazen klorlu su görebilirsiniz. Dövmenin klorlu su ile herhangi bir şekilde temas etmesini önlemek için, duş alırken duş başlığını kapatmayı unutmayın.

5. Dövmeyi tertemiz tutun. Taze bir dövmeyken, bol sabunlu suyla temizleyin ve kurulayın. Dövmeyi doğrudan tercih etmiyorsanız, ek olarak, dövme alanınının iloto yerlerini yıkayın.

6. Sadece kaliteli ürünleri kullanın. Tatou ascınız tarafından tavsiye edilen güvenilir profesyonel ürünleri kullanın. Bu, dövmenin sadece güzel görünmesini koruyarak aynı zamanda uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

7. Dövmeyi çok sık esnetmeyin. Dövmenin alanın cildin esnekte kalması gerekiyor. Masaj dövme alanında sık sık yapılırsa, dövme daha kötü olabilir. Bu nedenle, dövmeyi çok sık esnetmeyin.

1.Dövmenin etrafındaki cilt makyajından çıkarın ve temizleyin.

2.Birkaç damla antiseptik sabun veyadezenfektan ile yumuşak bir sabunla temizlemek.

3.Bir kuvvetli duş almak ya da nefes almak için bir bez ile durulayın.

4.Kurulayın ve vücudun normalden daha fazla nemli olmasını sağlayın.

5.Tatlı açıklık ile tatlı tarafı destekleyin.

6. Yağsız bir bebek sabunu ya da bir koruyucu krem alın ve dövmeye hafifçe sürün.

7.Dövmenin dışa vurulmasıyla bozulmasını önlemek için tekrar koruyucu krem uygulayın.

8.Dövmeyi güneş ışınlarından ve giysi veya şapkadan koruyun.

9. Her gün dövmenin güçlendirilmesi, korunması ve beslenmesi için floritab kullanın.

Kalıcı dövme bakımının kalıcı olması için yapılması gereken ilk şey olmasa da en önemli konu iyi bir dövme ustasının tercih edilmesidir. İyi bir dövme ustasının, mümkün olduğunca tecrübeli olduğundan ve kalıcı renkleri mükemmel bir şekilde uygulayabildiğinden emin olun.

Bir dövme yaptırırken dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta çizimlerin kusursuz olmasıdır. Dövme ustasının dövmeyi rahatça çizip tamamlaması için çizimin ne kadar kusursuz olacağı çok önemlidir. En küçük bir hatanın büyük bir fark yaratacağını unutmayın.

Bir dövme almaya karar verdikten sonra, sonradan oluşabilecek olası problemlere karşı en iyi bakımı yapmak için temizlik ve hijyen standartlarına uyulmalıdır. Dövme öncesi ve sonrası temizlenmeli, herhangi bir yabancı madde ile kazarılmamalıdır.

Dövme bakımı için zaman zaman cilt kremleri kullanılma önerilir. Cilt kremleri cildin nemlendirilmesine yardımcı olur, kızarıklığı azaltır ve çatlaklara neden olan kuruluktan korur.

Dövme için kullanılan mürekkeple temas edilmemeli, cildin kurumasına neden olacak haplar olmadan profesyonel desteği almak gerekir. Alerjik reaksiyonlardan kaçınmak için, dövme yapılmadan önce ve sonra komplekse itina gösterilmelidir. Alerjik reaksiyonlar dövme uygulaması sırasında ve dövmeden sonra ortaya çıkabilir, bu nedenle lütfen güvenli bir şekilde ilaç kullanın.

Kalıcı dövme bakımı biraz zahmetli olabilir ancak aşağıdaki adımları izleyerek kalıcı dövmenizin çok daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz:

1. Dövmeyi silikon kremiyle parçalayın. Hakiki deri, dövme zamanla kuruduğunda efektli olabilir. Kalıcı dövmenin silikon krem ile korunması, deri yüzeyinin strese daha dirençli olmasını sağlayacaktır.

2. Dövmeyi ıslatın, ancak yoğun yağlı ya da deterjanlı su ile yıkamayın. Dövmeye sabun ya da deterjan katmamanız, deride üretilen doğal yağları korumak için önemlidir.

3. Dövme alanlarını ılık su ile yıkayın ve sıkıca kurulayın.

4. Dövmelere yakın bölgelere hafif nemlendirici sürün.

5. Bütün bu adımları düzenli olarak izleyin. Dövmeye verdiğiniz ilgi, kalıcılığınızın sürekliliği için çok önemlidir.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.