user

instagram şifremi unuttum

98 okunma — 14 Mart 2023 20:42
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 234

Öncelikle Instagram şifrenizi unuttuğunuzu üzülerek belirtiyoruz. Bununla ilgili size önerimiz, Instagram giriş sayfasındaki “Şifremi unuttum?” seçeneğini seçerek şifrenizi tekrar almanız. Bu seçeneğe tıkladığınızda, Instagram hesabınıza bağlı olan e-posta adresinizi ve/veya telefon numaranızı girmeniz istenecek. Hesabınıza ilişkilendirilmiş olan bir e-posta adresi giriyorsanız, şifrenizi sıfırlamak için tarayıcınızda açılan bir işlem sayfasına erişebileceksiniz. İşlem sayfasından, kendinize bir şifre oluşturarak yeni şifrenizi değiştirebilirsiniz. Dikkat etmekte fayda var: bu yeni şifrenizi daha önceden kullanmadığınız bir şifre olmalıdır. Telefon numaranızı girdiyseniz, sıfırlama kodu almanız gerekecek. Bu kodu da, size gönderilen bir SMS’den alabileceksiniz.

1. İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapmaya çalışın.

2. Giriş yapmayı denediğinizde, “Şifrenizi mi unuttunuz?” seçeneğini seçin.

3. Açılan sayfada, Instagram hesabınıza giriş yapmak için kullanabileceğiniz e-posta adresini girin ve ‘Devam’ düğmesine tıklayın.

4. Instagram size bir onay kodu gönderecektir, bu onay kodunu liyerek ‘Tamam’ düğmesini tıklayın.

5. Bu adımı tamamladıktan sonra, Instagram kullanımınıza ilişkili yeni bir şifre oluşturabileceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz.

6. Yeni şifrenizi oluşturduktan sonra, Instagram hesabınıza giriş yapmak için yeni şifrenizi kullanabilirsiniz.

1. Instagram şifrenizi iki faktörlü doğrulama yöntemi ile güvence altına almanız önerilir.

2. Instagram kayıt sürecinde kaydettiğiniztelefon numarasını veya e-posta adresini kullanarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

3. Şifre sıfırlama sürecinde size gönderilen kodu kullanarak Instagram hesabınızı güvence altına alın.

4. Güvenlik nedeniyle, Instagram hesabınızın girilmesine izin verdiğiniz sürece sıklıkla şifrenizi değiştirin.

5. Yanlış sitelerde güvensiz şifreler kullanmamaya dikkat edin.

Instagram hesabınıza erişmek için şifrenizi yeniden yapılandırmanız gerekebilir. Bunu yapmak için Instagram’ın web sitesinden Giriş Yap (Login) sayfasına gidin ve Şifremi Unuttum (Forgot Password) sekmesine tıklayın. Ardından, Instagram tarafından verilen talimatları izleyin. Bunu yaptıktan sonra, şifrenizi değiştirmek için size verilen bağlantıyı açarak yeni bir şifre girebilir ve kaydedebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.