user

instagram hesap açma

93 okunma — 14 Mart 2023 20:41
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 233

Bir Instagram hesabı oluşturmak oldukça basit ve ücretsizdir. Başlamak için öncelikle Instagram uygulamasının App Store, Google Play Store ya da internet sitesinden indirilmesi gerekmektedir.

1. Uygulama indirildikten sonra, ‘Giriş Yap’ düğmesine tıklanarak ‘Yeni Hesap Oluştur’ seçeneği etkinleştirilir.

2. Açılan ekranda istenen bilgiler doldurulur ve beğenilen bir kullanıcı adı seçilir. Ardından, bir şifre oluşturulup adınıza bir e-posta adresiniz ya da diğer sosyal medya hesaplarınız aracılığıyla doğrulama yapılır.

3. Doğrulama tamamlandıktan sonra, hesabınız oluşturulmuş olur.

4. Hesabınızın gizliliği ayarlanabilir. Gizlilik ayarlarının kontrol edilerek; hesabınızın tanınırlığını korumak, anında bildirimlerden kaynaklanan rahatsızlıkları önlemek ve takip edilmek istenmeyen kişileri engellemek, hedef kitleleri seçmek gibi hususlara değinmek mümkündür.

5. Bir profil resmi yüklenebilir ve profiliniz hakkında bir tanımlama yapılabilir.

6. Son olarak başka hesaplara takip etmek ve etiketleri kullanmak için arama sekmesinden arama yapılabilir ve aradığınız arkadaşlar, meslektaşlar ve güncel olayları takip edebilirsiniz.

1. Instagram’a giriş yapın.

2. Kayıt ol sekmesine tıklayın.

3. Kullanıcı adınız ve e-posta adresinizi doldurun.

4. Şifreyi oluşturun ve bir kez daha girin.

5. Hesabınızı belli kategoriler için etiketleyin.

6. Çıkış yapmak için üst menüde yer alan kaydol butonuna tıklayın.

1. Kullanılan kullanıcı adının ve profil fotoğrafının kişiliğini ve hedef kitlenizi yansıttığından emin olun.

2. Kullanacağınız profil fotoğrafının nitelikli ve orijinal fotoğraf olmasına özen gösterin. Tartışma ya da olumsuz görüşlere yol açabilecek fotoğraflardan kaçının.

3. İçerik üretmek ve güncel tutmak için planlar yapın. Takipçi sayınızın artmasını istiyorsanız profilinizi günde birkaç kez güncel tutmanızı öneririz.

4. İçeriklerinizin kaliteli ve çeşitli olmasına özen gösterin. İçerikleriniz, hedef kitlenizin ilgisini çekmek için dikkat çekici ve eşsiz olmalıdır.

5. İçeriklerinizi etkili şekilde pazarlamak ve markanızın satışlarını arttırmak için Instagram’da bilinilirliğinizi artıracak paylaşımlar yapın.

6. Instagram’daki diğer kullanıcılarla etkileşim içerisinde olmayı unutmayın. Takip, beğeni veya yorum yaparak onlarla iletişim kurun.

Instagram hesap açma çok basittir. İlk olarak Instagram uygulamasını ya da Instagram.com sitesini açın ve kayıt ol düğmesine tıklayın. Daha sonra isteğinize göre bir kullanıcı adı belirleyin ve doğrulama işlemi olan e-posta adresinizi veya telefon numaranızı girmek üzere izleyin. Son olarak istenen diğer bilgileri girerek hesabınızı açabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.