user

Harry Potter dizisi için yayın tarihi açıklandı

43 okunma — 26 Şubat 2024 09:56
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

harry potter

Harry Potter dizisi için yayın tarihi paylaşıldı. Warner Bros. Discovery’nin yapımcılığını üstlendiği dizi, 2026 yılında Max platformunda yayınlanacak. CEO David Zaslav, sevilen büyücülük dünyasını dijital platforma taşımaktan büyük heyecan duyduklarını belirtti. Türkiye’de Max platformunun aktif olmamasına rağmen, Warner Bros. dijital platformunu ülkeye açmak için çalışmalar yürütüyor.

featured

Harry Potter dizisi için yayın tarihi açıklandı

Dizinin Türkiye’de farklı bir platformda yayınlanma olasılığını da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Dizi uyarlaması, J.K. Rowling’in yedi kitaplık serisine dayanacak ve Rowling’in danışmanlığında geliştirilmekte. Çok sezonlu olacağı bilinen yapım, 2021’den beri geliştirme aşamasında. Dizinin yönetmenliğini Channing Dungey yaparken, HBO/Max Başkanı Casey Bloys ise yürütücü yapımcılık görevini üstleniyor.

Yeni dizide Harry, Ron ve Hermione gibi sevilen karakterleri canlandırmak üzere tamamen yeni bir oyuncu kadrosu oluşturulacak. Daniel Radcliffe ve Emma Watson gibi ikonik isimlerin diziye dahil olması beklenmiyor.

Zaslav, yeni uyarlamayla birlikte büyücülük dünyasının daha geniş kapsamlı şekilde keşfedileceğini belirterek, 2026 için çıkış yapmayı hedeflediklerini ve dünyanın dört bir yanındaki hayranları heyecanlandıracaklarını ifade etti.

 

Harry Potter dizisi için yayın tarihi açıklandı

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.