user

AFAD’ın İklim Değişikliği ve Afet Yönetimi Panelinde Büyükşehri’in çalışmaları anlatıldı

57 okunma — 16 Aralık 2023 17:06
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp Image 2023 12 16 at 16.26.26 1

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan ve Türkiye ile Avrupa Birliği’nin (AB) ortaklaşa finanse ettiği “Türkiye’de İklim Değişikliğinden Kaynaklanan Afet Risklerinin Azaltılması ve Uyum Konusunda AFAD’ın Kapasitesinin Artırılması için Teknik Destek Projesi” kapsamında AFAD tarafından “İklim Değişikliği ve Afet Yönetimi Paneli” düzenlendi.

featured

AFAD’ın İklim Değişikliği ve Afet Yönetimi Panelinde Büyükşehri’in çalışmaları anlatıldı

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı tarafından yürütülen, Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve Trabzon Büyükşehir Belediyesinin pilot belediye olduğu “Türkiye’de İklim Değişikliğinden Kaynaklanan Afet Risklerinin Azaltılması ve Uyum konusunda AFAD’ın Kapasitesinin Artırılması Teknik Destek Projesi” kapsamında 14-15 Aralık tarihleri arasında AFAD Genel Müdürlüğünün ev sahipliğinde Ankara’da İklim Değişikliği ve Afet Paneli düzenlendi. Panelde; AFAD’ın Risk Azaltma Çalışmaları, İklim Değişikliğinde Uyum ve Azalım, İklim Değişikliği İletişimi, Yerel Yönetimler ve Afete Uyumlu Eylemleri, İklim Değişikliğinin Yerel Ölçekteki Etkileri gibi başlıklar ele alındı.

WhatsApp Image 2023 12 16 at 16.26.26

Genel Sekreter üçüncü çalışmalarla ilgili bilgi verdi

İklim Değişikliği ve Afet Paneline Trabzon Büyükşehir Belediyesi adına Genel Sekreter Gürkan Üçüncü ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Songül Bayrak katıldı. Genel Sekreter Üçüncü, panelde yaptığı konuşmada, İklim Değişikliğinin Yerel Ölçekteki Etkileri, Alınan Önlemler ve Ulusal ve Uluslararası Tahhütler Başlığı altında Trabzon’da yürütülen ve planlanan çalışmalarla ilgili katılımcıları bilgilendirdi.

AFAD’ın İklim Değişikliği ve Afet Yönetimi Panelinde Büyükşehri’in çalışmaları anlatıldı

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.