user

eca kombi yaz kış ayarı nasıl yapılır

99 okunma — 14 Mart 2023 17:50
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 110

Volkswagen kombi yaz ayarının yapılması için, öncelikle kullanıcı aracın yanındaki klima kumandasını bulmalıdır. Kumanda üzerindeki zamanlanmış ısıtma düğmesine bastıktan sonra, saat düğmesi ile saati ve dakikayı ayarlamalıdır. Ardından, sıcaklık düğmesi aracın arzu edilene sıcaklık değerine ayarlanmalıdır. Ardından, konfor vitesi yüksek veya düşük pozisyonuna getirilir ve zamanlanmış soğutma düğmesinden kullanıcının aracın alt kısmının soğutulacağı süre olarak seçilir. Hareket sensörü, aracın kumanyı algılayabilsin diye açılan eco anahtarına dokunmalıdır. Keşif özelliklerinden faydalanmak için sis farı düğmesine basılır. Böylece aracın ısıtma ve soğutma özellikleri yaz için ayarlanmış olur.

Kış için araca kombi kompresörü takılıdığında, yakıt ve motor boyutuna uygun bir şekilde kullanılmalıdır. Kompresör kontrol panelinden araca yakıt ve motor ayarlaması yapılmalıdır. Yakıt ayar cihazları ile yakıtın dolum miktarı somunun konumuna göre ayarlanır. Ardından, klima sisteminin kontrol panelinden havalandırma düğmesine basılır ve konfor vitesi sıcaklık ayar düğmesi ile kullanıcının arzu ettiği sıcaklık değerine ayarlanır. Sistemin ayarının doğru oranda yapılmasından sonra, motor fanından gelen ses yüksekten düşüğe ayarlanır. Bu işlemler yapıldıktan sonra sistem tamamen açılır ve sıcaklığı ideal seviyelerde sabit tutmak için kullanıma hazırdır.

1. Klima paneli üzerindeki Sogutucu (Cooling) ve Fan (Ventilator) düğmelerine 240-300 arasında bir aralıkta bir ayar yapın.

2. Kontrol paneline yerleştirilen Kapama (Off) ve Isıtma (Heat) düğmelerine, ortam sıcaklığını korumak için ayarlar yapın.

3. Kombi sisteminizin kontrol panelindeki Wındow/Defrost (Cam/Karburun) düğmesine basın ve böylece kapı camlarını çözmek için hava akımını etkinleştirin.

4. Klima kontrol panelindeki Konfor (Comfort) düğmesine basın ve böylece ideal sıcaklığını ayarlamak için hava akımını etkinleştirin.

5. Etkinlenecek tüm hava akımlarını kontrol ettiğinizden ve ortamınızda istenilen sıcaklık ayarına ulaşıldığından emin olun.

Volkswagen Kombi’leri kış için ayarlamanın en kolay yolu, motorun dış sıcaklık ölçüm cihazına dikkat etmek ve bu cihaz tarafından elde edilen ölçüm sonuçlarına göre ayarlamaktır. Motor sıcaklığı dışarıda hassas bir şekilde ayarlanmalıdır. Kış aylarında bu ölçüm cihazının okuma aralığı düşük olmalı ve motor sıcaklığı birkaç derece daha soğuk hale getirilmelidir. Ayrıca, Kombi’lerin gaz seviyeleri de kış aylarında düzenli olarak kontrol edilmelidir. Gaz sisteminin kaybedebileceği hava sızdırmazlığının önlenmesi için, Kombi’nin düzgün bir şekilde bağlandığından emin olmak gerekir. Kış aylarında olabilecek donma olaylarını önlemek için Kombi’lerin küçük detayları düzenli olarak onarımları yapılmalı ve işlevleri incelenmelidir.?

Volkswagen Kombi yaz-kış ayarının yapılması biraz zorlu bir ünite. Öncelikle onarım gereksinimlerine bağlı olarak, kombi ısıtma veya soğutma sistemleri temizlenmeli ve filtreler değiştirilmelidir. Ardından, sürtünme veya emme gücü ve kompresör havasının basıncını ayarlamanız gerekir. Kullanılmış ısıtma sistemleri için, bir miktar radyatör yağı veya gaz yakıtının eklenmesi gerekebilir. Sızıntılar teşhis edilip tamir edilmeli ve tüm hava ve su borularının sıkıca bağlanmış olması gerekir. Son olarak, ayarlamalar ve hava basıncının iyi ayarlanması gerekiyor. Bu ünite için önerilen kılavuzun kurallarını mutlaka takip etmek gerekir.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.