user

dövme bakımı nasıl yapılır

101 okunma — 14 Mart 2023 13:01
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 62

Dövme bakımı yapmak üzere iyi bir temizlik ve temizlik malzemeleri kullanmak önemlidir. Temizlik, aralıklarla her gün ılık su, sabun veya özel bir antibakteriyel sabun kullanımı ya da özel bir dövme temizleme ürünü ile yapılmalıdır. Bunu takiben her iki günde bir yatma odası, nemlendirme yastıkları veya özel nemlendirme kremi kullanarak nemlendirmek gereklidir. Eğer gerekliyse dövme için profesyonel hijyen ürünleri kullanılmalıdır.

Bir kez haftada bir dövmeye özel yüz maskesi veya peeling maske uygulanmalıdır. Bu maske, dövmenin renklerinin canlılığını sürdürmek ve genel görünümünün canlı olmasını sağlamak için kullanılır.

Bir de haftada bir dövme kaplama kremi uygulanmalıdır. Kaplama kremi, dövmeyi koruma tabakası oluşturmak ve cildin içerisinde kalıcı olarak durmasını sağlamak için ortaya çıkarılır. Profesyonel dövme tırnakçıları veya müşteriini uygun ürünler ile dövmeyi kaplamazlar.

En önemli olan dövmeyi korumaktır. Bunun için dövme her zaman kapalı giysiler giyinilmesi gerekmektedir, dövmeyi kapatmak için özel koruman kollukları veya kalıplar kullanılmalıdır. Doğru koruma ile dövme andaki canlılığını muhafaza edecektir.

1. Öncelikle el temizliği yapın (el dezenfeksiyonu için alkol bazlı sabun ve sıcak su kullanılır).

2. Tatuaj alanının etrafını temizleyin.

3. Tatuaj alanının üzerini ve etrafını hafifçe ılık su ile yıkayın.

4. Tatuaj alanını hafif bir havlu ile kurulayın.

5. Tatuajınızı doğal koruyucu (beyaz petrol veya sodyumlaştırılmış beyaz petrol) ile temizleyin.

6. Tatuajınızın iyice kuruduktan sonra, meyve suyu, güneş kremi veya doğal nemlendiricisi ile nemlendirme işlemini başlatın.

7. Tatuajla birlikte tüm etrafa, derinin temiz tutulması için özel deterjanlar kullanarak durulayın ve kurulayın.

8. Tatuaj alanını, normal cilt bakımına benzer şekilde sürekli temiz ve nemli tutun.

9. Cildinizi her zaman güneşten koruyun. Güneşten zararlı olan “UV ışınlarının”cilt üzerine verdiği zararları önlemek için, güneşe karşı koruma kalkanı kullanma ve güneş kremi kullanma alışkanlıklarını geliştirin.

10. Tatuaj alanınızın doktorunuz tarafından ara sıra muayenesi yaptırmayı unutmayın.

Dövme bakımının çok önemli olduğunu unutmayın. Günlük bakım için her gün tercihen ılık bir duş alın ve antiseptik bir köpük kullanın. Sonrasında güzel bir krem sürün. Dövme alanlarını güneşten ve diğer ışınlardan koruyun, dövme alanları yıkanırken bir bez parçasıyla hafifçe temizleyin. Elbiselerinizi de dövme alanlarına baskı uygulamamaya özen gösterin. Yıpranan dövmeler gözlemleyin ve aralıklı olarak bir dövme düzenleyicisine danışın.

Dövme bakımı çok basit. Unutmayın ki dövmeler tek seferlik emme veya kabarcıklardan oluşmayacaklar. Aşağıdakileri uygulamanız gerekecek:
1. Bakım ve temizlik: Dövmeyi haftada birkaç kez temizlemek çok önemlidir. Dövmeyi, yumuşak bir fırçayla hissiz sabunlu su ile hafifçe fırçalamalısınız. Hiçbir şey kullanmamanız tavsiye edilir.

2. Nemlendirme: Çok kuru bir ortamda dövme yeni oluştuğu andan itibaren kurur. İçerisindeki nemi kaybeder ve renkler solmaya başlar. Bu nedenle dövmenizi nemlendirecek bir krem veya yağ ile dövmenizi yeterince nemlendirmeniz gerekmektedir.

3. Kırışıklıklara dikkat: En iyi dövme bakımı, kırışıkların önlenmesidir. Dövmelerinizdeki herhangi bir kırışıklıkları hafif merhem veya kızarık görmemesi için özen göstermelisiniz. Aksi halde, dövmeyi korumak için ekstra özen göstermek gerekecek.

4. Güneşten korumanız: Güneş kurutabilir ve dövmeyi renkleri solgunlaşır veya sararmaya neden olabilir. Pratik olarak dövmenize her zaman koruyucu bir krem, yağ veya spray kullanın.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.