user

Cumhurbaşkanı Aliyev adına sahte video yayıldı! Devlet Ajansı harekete geçti

54 okunma — 03 Kasım 2023 22:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cumhurbaşkanı Aliyev adına sahte video yayıldı! Devlet Ajansı harekete geçti

Azerbaycan Cumhuriyeti Medya Geliştirme Ajansı ve Devlet Özel İletişim ve Bilgi Güvenliği Servisi’nin açıklamasında, “Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev adına yeni bir yatırım projesinin başlatılmasıyla ilgili olarak Azerbaycan halkına hitaben hazırlanan video çağrısı, yine bazı sosyal ağlarda sahte hesaplar aracılığıyla dolaşıma girdi.

Bahsi geçen video uygulamasının hiçbir gerçeği yansıtmadığını, “deepfake” teknolojileriyle yapılmış sahte bilgiler olduğunu belirtmek isteriz.” ifadelerine yer verildi.

Medya Geliştirme Ajansı ve Devlet Özel İletişim ve Bilgi Güvenliği Servisi, sosyal medyada yayılan sahte video ile ilgili açıklamada bulundu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kamuoyuna yalnızca resmi kaynakların sunduğu bilgilere inanma çağrısında bulunarak, Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarının güvenilir bir bilgi kaynağı olarak her zaman aktif olduğunu ve devlet başkanının faaliyetlerini operatif şekilde kamuoyuna ulaştırdığını belirtmek isteriz.

Azerbaycan vatandaşlarına, gazetecilere ve sosyal aktivistlere bu tür durumlara karşı her zaman ilkeli davranmaya, sahte ve yanlış bilgilere dayalı kampanyaların küresel düzeyde tırmandığı bir ortamda uyanık olmaya çağırıyoruz.”

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.