user

“Gazze’de 2 tane Kızılay görevlimizi şehit verdik”

65 okunma — 03 Kasım 2023 19:28
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

untitled project 10.webp

Faruk Delen: “Gazze’de 2 tane Kızılay görevlimizi şehit verdik”

Kızılay Tokat Şube Başkanı Faruk Delen, İsrail ile Filistin arasında devam eden çatışmalarda 2 tane Kızılay görevlisinin şehit olduğunu belirtti.

Hüseyin KÖMÜR – BHA/TOKAT

Kızılay Tokat Şube Başkanı Faruk Delen, 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası nedeniyle Hürsöz’e açıklamalarda bulundu. Başkan Faruk Delen, 155 yıldır Kızılay’ın Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi günümüzde de mazlum ve mağdurların yanında, dünyada deprem, savaş, felaket nerede orada olduğunu vurguladı. Kızılay haftası dolayısıyla Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi ile ortak kermes programı düzenleyerek 65.000 TL gelir elde ettiklerini hatırlatan Başkan Delen, Gazze’ye gitmek üzere Kızılay hesaplarına yatırdıklarını belirtti. İsrail ile Filistin arasında devam eden çatışmalarda 2 tane Kızılay görevlisinin şehit olduğunu söyledi Delen, başsağlığı diledi. Başkan Faruk Delen,  “29 Ekim’de de bir etkinliğimiz olmuştu. 400 motosikletli ve OFF-ROAD ekipleriyle birlikte Hıdırlık Köprüsü’nde başlayan ve Hükümet Meydanında sona eren bir konvoy yapıldı. Akabinde kan kampanyamız olmuştu. O gün 100 Ünite kan bağışı yapıldı. buna duyarlılık gösteren herkesten rabbim razı olsun diyorum.” dedi.

 

“İYİLİK ÇINARIYIZ, HER YERDE HER ZAMAN VARIZ”

 

Kızılay Tokat Şube Başkanı Faruk Delen, “Kızılay haftamız 155 yıllık iyilik hareketi Kızılay’ımız bugün de günde Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi aynı şekilde mazlum ve mağdurların yanında dünyada depremsel savaş, felaket nerede ne varsa biz oradayız. Biz iyilik çınarıyız. Bugün de Gazze’deyiz. Dünyanın her yerinde mazlum ve mağdurun yanındayız. Tabii Kızılay haftası dolayısıyla bugün bu hafta içerisinde de çok yoğun faaliyetlerimizle çalışmalarımız oldu. Bu hafta içerisinde Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi ile Kızılay ortak projesi kermes programın düzenleyerek 65.000 TLye yakın vatandaşlarımıza buradan sonsuz teşekkür ediyorum. Bağışları toplayarak Gazze’ye gitmek üzere Kızılay hesaplarımıza yatırdık. Gazze’de kampımız vurularak 2 tane Kızılay görevlimiz şehit verdik. Oradaki kardeşlerimize de Rabbim’den rahmet diliyoruz. İyilik çınarıyız, her yerde her zaman varız. Nerede bir mazlum ve mağdur varsa oradayız. Bu faaliyetlerimiz devam edecek inşallah.” diye konuştu.

 

“VATANDAŞLARIMIZDAN KAN DESTEĞİNDE BULUNMALARINI İSTİYORUZ”

 

Kan Bağışının önemi hakkında da konuşan Başkan Delen, “Biliyorsunuz son günlerde kan bağında azaltma olmuştu, Koronadan gelen bir açığımız vardı. Kan kampanyasında vatandaşlarımızı kan bir defaya mahsus değil sürekli ihtiyaç olduğunu belirterek kan bağışın hassas olduğunu zaman zaman hatırlatıyoruz halkımıza. Vatandaşlarımızdan kan desteğinde bulunmalarını istiyoruz. Kızılay’ımız her gün aldığı kanı Samsun bölgemize göndererek beyaz kan, kırmızı kan gibi gruplara çevirerek buradaki vatandaşlarımızın hastanelere getirip ücretsiz bir şekilde onlara hastalara şifa olarak sunmaktadır. Kızılay her zaman her yıl olduğu gibi kan konusunda da insanlara karşılıksız hizmet yapmaktadır.” açıklamasında bulundu.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.