user

cc nasıl yapılır

127 okunma — 14 Mart 2023 12:28
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 29

VPN bağlantısının nasıl kurulacağını anlatmak için aşağıdaki adımlar izlenebilir:

1. İlk olarak, edinmek istenen VPN servisine bağlanmak için gerekli ayarları alınmalıdır. Bu ayarlar, servisin tarafından sağlanan bir web sitesinden ya da e-posta ile sağlanabilir. Buna ek olarak, en kolay kurulumu sağlamak için VPN servisinin size özelleştirilmiş bir yazılım sürümü veya uygulama sağlayabilir.

2. VPN servisinin desteklediği herhangi bir İnternet tarayıcısı kullanarak, VPN servisine bağlanmak için gereken düğmeye tıklamalısınız. Bu düğme çoğu zamanki ana ekrandaki sunucu listesinin yakınında veya başlık menüsünde bulunur.

3. Bağlantı ayarlarına göz atın ve VPN sunucusuna bağlanmak için gerekli bilgileri girin. VPN servisinin size verdiği ayarları kullanarak bütün alanları doldurmalısınız. Buradaki çoğu ayarlar, IP adresi, sunucu adı, Oturum Türü ve Giriş Kimlik Bilgileri gibi basit bilgiler olacaktır.

4. Gerekli bilgileri girdikten ve düğmeye tıkladıktan sonra, bağlantınız kurulmuchtur ve artık VPN’ye bağlısınız. Bundan sonra, özel bir IP adresi ile internete girebilir ve özel sunucuları kullanabilirsiniz.

1. SSH (Secure Shell) bağlantısını kurmak için bilgisayarınıza ve cihazınıza çevrimiçi bir internet bağlantısı olması gerekir.

2. SSH bağlantısını etkinleştirmek için öncelikle router’ınıza girerek port çevrimiçi bağlantınızı SSH için açmanız gerekir. Router yönetim arayüzünüze girmek için tarayıcınızı kullanabilir veya komut satır arayüzü olan terminal programını kullanabilirsiniz.

3. Ardından gerçek IP adresinizi bulmanız gerekiyor. Bu IP’yi kullanmak üzere SSH yazılımını bilgisayarınıza kurmanız gerekir. Örneğin SSH programlarından biri Putty programı çok kullanışlıdır ve ücretsizdir.

4. Daha sonra SSH oturumunu başlatmak için bilgisayar ve cihazlar arasında bütünleştirme yapmak gerekiyor. Router yönetim arayüzüne bağlanarak değiştirmeniz gereken ayarlardan bazıları bilgisayarınızın IP adresi, Orta Nokta (gateway) adresi ve cihazın IP adresidir. Bunların hepsinin doğru ayarlanmış olması router ve cihaz arası bağlantıyı sağlayacaktır.

5. Ardından SSH yazılımınızı kullanarak cihaza bağlanabilirsiniz. Putty yazılımını kullanıyorsanız, bu yazılımı açın ve host adı olarak cihazın IP adresini ve port olarak standart olarak 22 olarak belirleyin.

6. Son olarak, kullanıcı adınız ve parolanızı girerek SSH oturumunu başlatmanız gerekir. Başarılı bir bağlantı kurduktan sonra kullanıcı arayüzüne düzgünce erişebilirsiniz.

Cdma nüfus veri aktarımı ya da dijital iletişim çözümleri sunan ciskron’un CDMA üzerinden SMS gönderme işlemi oldukça kolaydır. Bunun için, ilk olarak ciskron’un muhatabınıza uygun nakliye teklifini almanız gerekecektir. Teklifinizi alıp kabul eden muhatap ile SMS gönderim işlemlerini gerçekleştireceksiniz. Ardından, mesajınızı yayınlamak için SMS iletisinin doğru biçimde şifrelenmesi ve İnternet üzerinden iletilmesi gerektiğini unutmayın. Çözümünüzü destekleyen bir SMS üreticisi aracılığıyla mesajınızı göndermek istiyorsanız, ciskron’daki özel bir SMS servisi kullanma şansınız var. Son olarak, mesajınız gönderilirken cdma uyumlu cihaza gönderilmesi ve tahmin edildiği üzere doğru alındığından emin olmak için ayrı bir kontrol mekanizması tanımlanmalıdır.

NASIL YAPILIR

1. Sanal Makine Kütüphanesi’ni edinin. Bu, sanal makine oluşturma ve yüklemeyi kolaylaştıran özellikler sağlayan harika bir araçtır.

2.Bir Sanal Makine Kurulumu Yapsın. Sanal makinenin hangi işletim sistemi ile çalışacağına ve özelliklerine (CPU, RAM, Güvenlik gibi) karar vererek ayarları yapın.

3.Sanal Makineyi Başlatın. Sanal makineyi kurduktan sonra, OTOMATİK başlatma dosyasını çalıştırın.

4. Kullanıcı Hesabı oluşturun. Sanal makinenin işletim sistemi kurulu olduktan sonra, kullanıcı hesabı oluşturun. Böylece sanal makineyi destekleyecek ve kontrol edecek bir kullanıcı hesabı oluşturulmuş olacak.

5.NAS ve Bütünleşme Yapısını kurun. Bir NAS ve bütünleşme yapısıyla bağlantının ardından, eski süreçleri ve çalışma alanlarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

6. Sanal Makineyi Test Edin.Son olarak, sanal makinenin düzgün çalışıyor olup olmadığını ve tüm özelliklerin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için test etmeyi unutmayın.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.