user

bitcoin e nasıl yatırım yapılır

107 okunma — 14 Mart 2023 17:58
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 118

Bitcoin yatırımı yapmak için öncelikle bir Bitcoin cüzdanı edinmeniz gerekir. Bir Bitcoin cüzdanı, Bitcoin adreslerinizi ve anahtarlarınızın saklandığı ve Bitcoin alışverişlerinizin korunup güvenli bir şekilde yönetildiği bir yazılım veya donanımdır. Bu cüzdanları, kripto para birimlerinin güvenli bir şekilde depolanmasını sağlayan fiziksel aygıtlardan veya online platformlardan temin edebilirsiniz.

Bir kez kripto para birimlerinin korunaklı çözümlerinden birine sahip olduğunuza göre, sonraki adım, kripto para biriminden satın alma olacaktır. Bitcoin alma seçenekleri arasında, çevrimiçi piyasalardan kripto para satın alma, ATM’lerden Bitcoin satın alma ve çevrimiçi kripto para pazarlarından Bitcoin satın alma gibi farklı yollar bulunmaktadır. Farklı yollardan Bitcoin satın alıp, yatırım yaptıktan sonra Bitcoin satarak kâr edebilirsiniz.

En önemli şey yatırım yaptıktan sonra bu fonları gözlemlemek ve fiyatların düşmesine veya artmasına göre, sizin avantajınıza olan zamanlarda donanım cüzdanınızdaki Bitcoinleri alıp satmaktır. Veya bunun yerine, fonunuzu Bitcoin’e yatırıp, uzun vadeli bir yatırım olarak ele alabilir ve kârlı çıkacağınızı ümit ederek sabretmek de bir seçenektir.

Son olarak, Bitcoin ile yatırım yaparken, bu paranın kullanım haklarını almak için sunduğu bazı tekniklerle de ilgili olun. Bu teknikler arasında kripto para şirketlerinin sunduğu işlem veya yatırım araçlarına yatırım yapma ve kripto para birimlerinin dayanak varlıklar üzerinde alınabilecek derivatives (vadeli) işlemler gibi birçok farklı seçenek bulunmaktadır.

1.Bir Bitcoin cüzdanı oluşturun.

2.Kişisel bilgisayar (PC) ya da akıllı telefonunuzu kullanarak Bitcoin borsasına kayıt olun ve hesabınızı onaylayın.

3.Kredi kartı, havale veya herhangi bir diğer alışveriş yöntemi kullanarak Bitcoin alımı yapın.

4.Bitcoinlerinizi güvenli bir şekilde cüzdanınızda saklayın.

5.Aynı platformda vadeli bir alım yapabilir veya sterlin, dolar veya diğer döviz kurları üzerinden Bitcoin satın almaya çalışabilirsiniz.

6.Fiyatlarda günlük veya haftalık değişiklikler olabilir, bu nedenle sık sık Bitcoin fiyatlarını kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

7.Bitcoin alım sürecinde, pozisyon açık tutma sürenizi belirleyin ve satış emirleri ile işlemlerinizi zarar ve kazanç durumlarına göre ayarlayın.

8.Kripto para kazanmak için farklı alım – satım yöntemleri bulabilirsiniz veya Bitcoin madenciliği yaparak kazanç sağlayabilirsiniz.

9.Kripto para cüzdanlarından, borsalardan ve madencilik yöntemlerinden karlı şekilde yararlanın.

10.Hareketlerinizi takip edin ve istikrarlı bir şekilde Bitcoin yatırımınızı devam ettirerek kâr elde edin.

1. Bitcoin satın almak için bir kripto para alım/satım platformuna kayıt olun. Güvenilir, yasal platformlarla çalışmak için en iyisi, düzenlenmiş borsaları aramak.

2. Satın almak istediğiniz Bitcoin miktarını seçin. Eş anlamlı bir para biriminde de (USD, GBP, EUR gibi) karşılık gösterebilirsiniz.

3. İşlemi onaylayın. Bitcoin’inizi satın aldığınızda kripto para alım/satım platformuna da işlem ücreti ödemek zorundasınız.

4. Bitcoin cüzdanınıza transfer edin. Kripto para alım/satım platformunuza kayıtlı olan Bitcoin cüzdanınumuza işleminizi alıp almayacağını belirleyebilmek için kimlik doğrulaması gerektirecekler.

5. Güvenliği sağlayın. Bitcoin cüzdanınızın güvenliğini temin edebilmek için, cüzdanınızın her zaman güncel ve robust güvenlik önlemleri almış olması gerekir.

Bitcoin yatırımını yapmak için öncelikle bir dijital cüzdan ( Bitcoin wallet) oluşturmanız gerekiyor. Daha sonra, dijital cüzdanınıza Bitcoin almak için online bir Bitcoin borsasına veya online bir ticaret platformuna kayıt olmanız gerekecek. Borsadan Bitcoin satın almanın ardından, Bitcoin cüzdanınıza transfer edebilirsiniz. Alternatif olarak , Bitcoin satın almak için yerel bir satıcı veya tüccara başvurabilirsiniz. Yine de, dijital para biriminin güvenilirliğini ve güvenilirliğini teyit ederek satın almalısınız. Yatırım için, dijital olarak alınan Bitcoinleri tutmanız sizin en iyisi olacaktır, çok fazla çalışmak zorunda kalmaksızın, portföyünüzü küçük miktarda risk alarak ve küçük zaman aralıklarında çoğaltarak gözlemleyebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.