user

Bakan Tekin, Kosova eğitim komisyonu başkanı ile görüştü

58 okunma — 12 Ocak 2024 10:13
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

11102500 BAKAN TEKYN KOSOVA EYYTYM KOMYSYONU BAYKANI VE BERABERYNDEKY HEYETY KABUL ETTY

Bakan Tekin, Kosova eğitim komisyonu başkanı ile görüştü

ANKARA – BHA

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, MEB Öğretmenler Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleşen görüşmede Bakanlık olarak Türkiye ile Kosova arasındaki ilişkileri geliştirmeyi çok önemsediklerini, iki ülkenin eğitim bakanlıklarının atacağı adımların dostluk ve kardeşlik iklimini pekiştireceğini ve gelecek kuşaklara da taşınacağını belirterek mevcut ilişkileri daha da geliştirmek istediklerini arzuladıklarını kaydetti. Türkiye ile Kosova’nın eğitim alanındaki iş birliğini geliştirmek üzere hâlihazırda bir iş birliği anlaşmasının olduğunu hatırlatan Tekin, Kosova tarafından bu anlaşmanın onaylanması için resmî prosedürün tamamlanmasını beklediklerini, bu anlaşmasının onaylanması durumunda iki ülke ilişkilerinin daha ileri bir noktaya taşınacağını söyledi.

Türkiye Maarif Vakfının Kosova’da iyi bir eğitim öğretim hizmeti sunduğunu belirten Tekin, vakfın buradaki faaliyetlere desteğinden dolayı Kosova Cumhuriyet’ine teşekkür etti.

11102528 BAKAN TEKYN KOSOVA EYYTYM KOMYSYONU BAYKANI VE BERABERYNDEKY HEYETY KABUL ETTY 1

Tekin, Türkiye’nin eğitim alanındaki tecrübelerini paylaşmak için gerekli her türlü iş birliğine hazır olduklarını söyledi. Türkiye’de bulunmaktan ve gösterilen misafirperverlikten dolayı memnuniyetlerini dile getiren Kosova Cumhuriyeti Meclisi Eğitim, Bilim, Teknoloji, Yenilik, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Ardian Gola ise Türkiye ziyareti kapsamında Anıtkabir’i ve Türkiye Büyük Millet Meclisini ziyaret ettiklerini kaydetti.

Kosova’nın uluslararası arenada hak ettiği yeri alması için Türkiye’nin çok büyük desteği ve rolü olduğunu dile getiren Gola, Türkiye’nin eğitim alanındaki tecrübelerinden istifade etmek istediklerini vurgulayarak bunun için her türlü iş birliğine açık olduklarını belirtti.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.