user

Yeni Dead by Daylight ve Resident Evil İşbirliği Tarihi Belli Oldu

216 okunma — 27 Ağustos 2022 00:28
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

yeni dead by daylight ve resident evil isbirligi tarihi belli oldu D977nMRV

Geçmişte Dead by Daylight için birçok önemli işbirliğine imza atan Behaviour Interactive, gerek oyun gerekse de dizi ve film sektörüne damgasını vurmuş olan karakterleri oyuncuları ile buluşturmuştu. Project W de yeni Dead by Daylight ve Resident Evil işbirliği bölümü olacak. Kısa bir süre önce yapılan duyuru ile resmi çıkış tarihinin  olduğu da ortaya çıktı. 

Bildiğiniz gibi ilk Dead by Daylight ve Resident Evil işbirliği, geçtiğimiz yılın Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilmiş ve 2019 yılında çıkan Resident Evil 2’deki Leon Scott Kennedy, 2020 yılında çıkan Resident Evil 3’teki Jill Valentine ile Nemesis ve yeni harita olarak da Raccoon Şehri Karakolu, asimetrik çok oyunculu hayatta kalma oyununa gelmişlerdi. Daha sonradan Jill ve Leon karakterleri için alternatif olarak Chris ve Claire Redfield kardeşler de oyuncuların beğenisine sunulmuştu. 

Yeni Dead by Daylight ve Resident Evil İşbirliği Tarihi Netleşti 

Bu ayın başlarında gerçekleştirilen sunum sırasında, bu işbirliğinin ikinci bölümü Project W adıyla duyurulmuştu. Verilen detaylara göre, 30 Ağustos 2022 Salı günü başlayacak olup Ada Wong ve Rebecca Chambers ikilisi hayatta kalan ve Albert Wesker de katil kadrosuna katılacak. Ne var ki bu defa, yeni bir haritanın söz konusu olmayacağı ve Raccoon Şehri Karakolu’nun revizyondan geçirileceği söylenmişti. Bunun sonucunda, harita doğu ve batı kanadı olarak ikiye ayrılmış olacak. 

Dead by Daylight Hakkında 

Behaviour Interactive tarafından hem geliştirilmiş hem de yayınlanmış olan Dead by Daylight, asimetrik çok oyunculu bir hayatta kalma oyunu. Bir tarafta dört kişilik hayatta kalan grubu ve karşılarında da bir seri katil var. Hayatta kalanların amacı seri katile yakalanmadan kaçmakken seri katilin amacı ise klasik olarak hayatta kalanları yakalayıp hakkın rahmetine kavuşturmak olacak. Oyun her ne kadar yapısı itibarıyla kooperatif desteği sunuyor olsa da kafanıza göre hareket edebilmek gibi bir seçeneğiniz var. 

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.