user

whatsapp web

108 okunma — 14 Mart 2023 20:06
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 198

WhatsApp web, tarayıcılarda kullanılabilen, kullanıcıların akıllı telefonlarındaki hesaplarındaki sohbetleri ve medya dosyalarını bilgisayarlarında görebildiği ve kullanabildiği bir uygulamadır. Kullanıcılar WhatsApp web’i telefonlarına bağlamak için telefonlarda bulunan WhatsApp uygulamasını açmalı ve ayarlarda ‘WhatsApp web’ sekmesini tıklamalıdır. Ardından, whatsapp.com bağlantısını ziyaret ederek sağ üstte bulunan QR kodu okutarak WhatsApp webe bağlanabilir. Bir kez bağlanıldıktan sonra, kullanıcılar web sayfasındaki mesaj gönderme, dosya paylaşma, anında konuşma ve grup sohbeti desteği bu çerçevede sağlanır. Kullanıcılar aynı zamanda WhatsApp web’den video ve vocer kaydedebilir, konuşma geçmişini görüntüleyebilir ve arşivleyebilir.

WhatsApp web, bir arabirim aracılığıyla telefondaki olayları akıllı bilgisayarda ortaya çıkaran birden fazla cihaz desteği de sunmaktadır.
1. Açık bir tarayıcı kullanmaya başlamak için Whatsapp tarayıcı versiyonunu ziyaret edin.
2. Telefonunuza indirdiğiniz WhatsApp uygulamasından WhatsApp Web’i açın.
3. Tarayıcınızda gösterilen QR kodu telefonunuzda bulunan QR Okuyucu ile tarayın.
4. Tarayıcıda, WhatsApp bilgilerinizi görmek üzere kayıt işleminin tamamlanmasını bekleyin.
5. Tarayıcınızdan WhatsApp Web’i kullanmaya başlayın.
6. Sohbetlerinizi ve diğer kaydedilen bilgilerinizi tarayıcınızda alıp / gönderin.
7. Takım arkadaşınızla iletişim kurmak için mesajlaşma düğmesini etkinleştirin.
8. Herhangi bir zamanda, sayeçler aracılığıyla doğrudan WhatsApp Web aracılığıyla mesajlaşma yeteneğine sahip olun.
9. Yapılandırma özelliklerini de değiştirerek WhatsApp Web’i kişiselleştirebilirsiniz.

1. Dolanılan web sitelerin ve uygulamaların hangi güvenlik önlemlerini alabileceğiniz ve risklerin neler olacağını araştırmak önemlidir.

2. WhatsApp uygulamalarını kullanırken, özel bilgilerinizi güvenli bir şekilde saklamak için online kimlik koruma yöntemlerini kullanın.

3. WhatsApp Web üzerinde dolandırıcılık veya phishing saldırıları ile karşılaşmamak için, güvenli bir internet bağlantısını kullanın.

4. Verilerinizin yenilenmesinden emin olmak için şifrelerinizi değiştirmede aksatmamaya, karışık ve güçlü şifreler kullanmaya çalışın.

5. Güvenlik ayarlarında herhangi bir şüpheyi olmadan kullanıcı doğrulamayı kullanarak, WhatsApp verilerinizin güvenliğini artırın.

WhatsApp web için bir web tarayıcısına girmelisiniz, ardından whatsapp.com web sitesine giderek QR kodu kullanarak cihazınızı eşleştirmeniz gerekir. WhatsApp uygulamasından QR kodu sayfasını açın ve tarayıcınızda gösterilen QR kodunu tarayın. Whatsapp işlemlerinizi cihazınızda akıllı telefonunuzla yapabilir ve tarayıcı üzerinden kolayca erişebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.