user

whatsapp profil resmi

113 okunma — 14 Mart 2023 20:13
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 205

WhatsApp Profil Resmi, cep telefonu veya tablet kullanıcıları tarafından kalma ve profil görüntülerini özelleştirmek için kullanılan bir araçtır. WhatsApp Profil Resminizi bir fotoğraf, ya da animasyon gibi biçimlerde değiştirmeniz mümkündür. Bunu yapmak için, WhatsApp uygulamasının profil simgesine tıklayın ve “Fotoğraf Ekle” seçeneğini seçin. Ardından, cihazınızdaki bir fotoğraf veya animasyonu seçebilir veya bir web sitesinden indirebilirsiniz. Profil dosyasının maksimum genişliği: 160px’dir; en yüksek çözünürlük: 1280x1280px’dir; minimum boyutu: 624x352px’dir; üzerinde kullanılabilecek dosya biçimleri: JPG, GIF ve PNG’tir. Resmi değiştirdikten sonra, iletinin kenar çerçevesi veya yakınlık ölçümleri olmayacak şekilde kırpılmalıdır. Instagram veya Twitter gibi diğer sosyal medya platformlarına göre, özel bir fotoğraf profili yaratmak için logo veya tanıtım metinleri ekleyebilirsiniz. WhatsApp profil resmi değiştirirken her zaman bir ortak prensibi kullanmalısınız: diğer kullanıcıların profilden şirketinizi tanımak için temel bir görünüme sahip olmalıdır.

1. Resminizin genişlik ve yüksekliği en az astesen piksel olmalıdır. (320×320 piksel)
2. Resminiz aşırı derecede tahriş edici, rahatsız edici veya küfürlü olmamalıdır.
3. Resminiz protokolün gösterdiği türlerden birini kullanmalıdır (JPEG, PNG, BMP ve SVG).
4. Resminizin dosya boyutu 10MB’ı geçmemelidir.
5. Resminizin arka planı tamamen ak cismi temsil etmelidir (2B2B2B veya koyu gri olarak kodlanmış).
6. Resminizin uyumlu olduğu garanti edilir ve formatlama yoksa bile, ilk yüklemede hiçbir bozulma olmayacaktır.
7. Resminizin en iyi durumda görünebilecek ve WhatsApp kullanıcıları tarafından herhangi bir cihazdan kolaylıkla görünebilecek şekilde ölçeklendirildiğinden emin olun.

1. Profil resminizi güncel tutun. Bunu yapmak için profil resminizin güncel ve gerçek olmasını sağlamanız gerekir.

2. Resminiz kesinlikle uygun olmalıdır. Neşeli veya ciddi bir profil resmine sahip olabilirsiniz, ancak bu fotoğraflarınlayışına bakılırsa herkesin rahatsız olacağı fotoğraflardan kaçınmakta fayda vardır.

3. Resminizinizin sizi en iyi yansıttiğinden emin olun. Bu, kendi kişiliğinizi yansıtacak bir resim olmasının yanı sıra kullanımınız için uygun olmasını da içerir. Mesela, çalıştığınız alanla ilişkili bir resme sahip olmak iyidir.

4. Çok fazla karakter engellenmemiş olmalıdır. Bazen sosyal ağlarda kullanılan bir profile dikkat çekmek için fazla karakter kullanmak isteyebilirsiniz; ancak WhatsApp profil fotoğraflarının çok karakterli olmamasına dikkat etmeniz önerilir.

WhatsApp profil resmi oluşturmak için, bulut tabanlı WhatsApp Uygulama Ayarlarını kullanarak, resminizi Galeri’den seçin veya Kameradan çekin. Ayrıca, bunu daha sonra özelleştirebilirsiniz; tema ve efektleri kullanarak ve hatta bir dizi graffiti ileminin arasından seçimler yaparak. Uygulamayı seçtiğinizde, özel profil fotoğrafınızı arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.