user

viop nedir nasıl işlem yapılır

123 okunma — 14 Mart 2023 18:11
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 131

Viop, kısaltılmış haliyle Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası ya da daha kısaca VİOP olarak adlandırılan, Borsa İstanbul bünyesinde işlem gören ve hisse senedi, tahvil, emtia, kıymetli madenler, döviz ve endeksler gibi ürüne dayalı olarak alım-satım işlemleri yapılabilecek bir platformdur.

Viop, üzerinde işlem gördüğü ürünler için teminat yükümlülüğü vardır. Bu nedenle, alım-satım işlemlerinin yapılabilmesi için kullanıcıların piyasaya herhangi bir teminat yatırmaları gerekmektedir. Teminatlar TL cinsinden veya döviz cinsinden yatırılırlar.

Viop aracılığıyla işlem yapmak için, yatırımcının internet bağlantısına sahip bir bilgisayara ve Borsa İstanbul aracılığıyla kurulum yapılması gereken kişisel bir ekran aracılığıyla işlem yapan bir arayüz kullanması gerekir. Arayüz, alıcı-satıcı arasındaki tüm anlaşmaların kolayca gerçekleştirilmesine izin vermektedir. Viop işlemleri, başlıca alım, satım, anlaşma, takas, delta hedging, arbitraj ve diğer sözleşme hareketleri ile düzenlenir. Borsa İstanbul’a kayıtlı olan aracı kurumlar ile de bireysel olarak veya kurumsal olarak Viop aracılığıyla işlem yapılabilir.

VOIP (Voice Over Internet Protocol)bilgisayarlar üzerinden sesli iletişimin sağlanmasıdır. VOIP sistemi, telefon kullanımından çok daha etkin bir şekilde çalışmaktadır. VOIP sisteminde telefonlar, yüksek kaliteli sesli aramalar ve veri transferinin gerçekleşmesi için Internet’i kullanmaktadır.

1. Kullanmak için bir VOIP cihazı ve aboneliği satın almanız gerekiyor.

2. Bağlantı için bir internet bağlantısı gereklidir.

3. VOIP cihazınızı internete bağlayın.

4. Kullanıcı adı ve şifrenize giriş yapın.

5. VOIP cihazınızın özelliklerini kişiye özgü ayarlara getirin.

6. Bağlantıyı kurun ve arayın.

Visiop, kullanıcıların sesli ve sözlü mesajlar, şemalar, fotoğraflar ve diğer bileşenlerle entegre uygulamalar yaratmasını sağlayan bir çoklu platformdur. Visiop, çeşitli yazılımları bir araya getirerek mobilden ve masaüstünden profesyonel çalışmalar oluşturmak için mükemmel bir araçtır. İşlem yapmak için kullanıcılar Visiop masaüstü uygulamasını veya mobil uygulamalarını kullanabilir. Visiop etkileşimli platformlarını kullanarak kullanıcılar kendi çalışmalarını oluşturabilir ve düzenli olarak güncellemeler yapabilirler.

Çalışmalar oluştururken, kullanıcılar sesli ve sözlü mesajları, şemaları, fotoğrafları ve diğer bileşenleri entegre etmek ve çalışmaları tek bir platformda organize etmek için birçok araç ve seçenek mevcuttur. Bunlar arasında entegre çalışmak, hareketli çizimler oluşturmak ve şemaları değiştirmek gibi özellikler mevcuttur.

Kullanıcılar Visiop çalışmaları oluştururken dikkat etmeleri gereken bazı noktalar vardır. Örneğin, fotoğrafları, sesleri ve şemaları doğru açıdan, doğru boyutlarda ve iyi bir kalitede eklemelidirler. Ayrıca çalışmaları optimize etmek ve hızlandırmak için tüm kompozisyonlar ve ses dosyalarının en düşük boyutlarda eklenmesi önerilir. Kullanıcılar aynı zamanda diğer kullanıcılarla etkileşim için özel interaktif kısayolları da kullanabilirler.

Standart Veri İletim Oranı (DiffServ Güvenli Veri İletimi) (SD-WAN), çoklu ağlar arası, ölçeklenebilir bir VPN’tir. Bir SD-WAN, ağları birden fazla erişim noktası, güvenlik duvarı, hizmet sağlayıcısı veya diğer ortam hizmetlerini kullanarak bağlayan bir çözüm paketidir. SD-WAN, veri akışını yönetme ve denetleme gibi avantajları sağlar ve ağ performansını iletim önceliği ayarlarıyla optimize edebilir. Kullanıcılar, ölçeklenebilir sayfalama, bilgi ofisi ve hızlı değişen ortamlar hakkında en doğru kararları alabilmek için ağ yaptırımları gibi öncelikli bilgilere erişebilir. SD-WAN, akıllı şebeke tasarımları sunmak, dengelemek ve tüm güvenlik çözümlerini eklemek için kullanılabilir.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.