user

viop nasıl yapılır

107 okunma — 14 Mart 2023 15:42
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 92

Viop işlemleri, online olarak, ilgili aracı kurumda bir ticari hesap açılması gerektiren online bir ticaret platformu olarak oluşturulan özel borsalardır. Viop’u kullanmaya başlamak için, ilgili aracı kuruma başvurmak, aracı kurum tarafından sunulan viop yatırım hesabının formunu doldurmak, aracı kurum tarafından sunulan hesap açma proformasını imzalamak ve aracı kuruma sunulan viop yatırım hesabı açma işlemlerini gerçekleştirmek gerekir.

Viop işlemleri iki farklı platform üzerinden gerçekleştirilir. Bunlardan ilki, aracı kurumların kendi sitesi üzerinden sunulan web tabanlı platformlardır. İkincisi ise, aracı kurumların kendi akıllı cihazları için geliştirilen mobil platformlardır.

Kullanıcılar, viop platformlarını kullanarak, işlemlerini aracı kuruma bağlanan Viop üyeleriyle gerçekleştirebilirler. Viop üyeleri arasındaki işlemler, imitasyon (sanal portföy üzerinde gerçekleştirilebilen simülasyon işlemleri) yöntemi ile gerçekleştirilir. Viop içerisinde kullanıcılar, aradıkları ürünün fiyat farklılıklarının oluşmasını değerlendirebilir.

Viop işlemleri, aracı kurumların kullanıcılarına sunduğu viop platformları üzerinden gerçekleştirilir. Bu platformlar, kullanıcıların CDS sözleşmelerinden pay senedi alım satımlarına kadar tüm ticari işlemleri gerçekleştirmelerine olanak sağlayan platformlardır. Platform kullanıcıları, arz ve taleplerin uyumlu bir şekilde karşılanmasını sağlayan kestirme piyasasının katılımcıları aracılığıyla alış ve satış işlemlerini yürütebilirler.

Viop işlemlerinin gerçekleştirilmesi için, tüm kullanıcıların izin verilen ürünler ile işlem yapma ve araçların kullanımını doğru şekilde yönetebilme gibi bilgi ve becerilere sahip olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda, başka aracı kurumların platformları üzerinden gerçekleştirilebilecek işlemlerde kripto paralar da dahil olmak üzere çeşitli finansal aracılar arasındaki riskleri de bilmeleri gerekecektir. Bu riskleri kullanıcıların doğru bir şekilde yönetmesi gerekir, aksi takdirde viop işlemlerinden doğabilecek kayıplar meydana gelebilir.

1. İnternet üzerinden gerekli platforma giriş yapın. Gerekirse üye olun.

2. Teklif göndermek istediğiniz projeyi seçin.

3. Teklif edeceğiniz ücreti girin ve başvurunuzu teslim edin.

4. Kalifikasyona göre size atanan konu hakkında her şeyi öğrenin.

5. Örnekler oluşturun ve sunun.

6. Kullanıcılarla iletişim kurun ve çalışmaya başlayın.

7. Proje bitiminde ödemeyi talep edin.

8. Talep edilen malzemeyi tamamlayıp teslim edin.

9. İşi başarıyla tamamladıktan sonra referans oluşturun.

Viop, Virtual Office İşlemlerinden oluşan bir projedir. Proje haritaladığınız talepleri temel alınarak oluşturulmuş bir sistem olarak düşünülebilir. Bir Viop Projesi başlatmak için öncelikle projenin ne amaçla oluşturulacağını tanımlamalısınız. Bu tanımlayanın hangi Office işlemlerinin gerçekleştirileceği ve bunlar arasındaki ilişkiler gibi konularda olması gerekmektedir.

Viop projesi başlatılırken bugüne kadar kullanılan bir yönetim yöntemi yoktur. Projenin büyük ölçekli olması durumunda, proje yöneticisi tarafından arka plan işlemlerinin organize edilmesi, proje müdürlerine ekipman ve hizmetler sağlamanın belirlenmesi sağlanır. Ayrıca proje başlarken, projeye dahil edilecek kişilerin ve çalışma şekillerinin de belirlenmesi gerekir.

Bir başka önemli nokta Viop projelerinde, işlemler arası iletişimin sağlanmasıdır. Normal e-posta iletiminden daha gelişmiş bir yöntem olan sanal ofis ortamındaki e-posta iletişim, mesaj havuzları, web sayfaları, çoklu bölümler, doküman dağıtımı ve ses kayıtları gibi diğer özellikler tercih edilmelidir.

Viop projesi başlarken, etkin bir güvenlik sistemi kuran, düzenli arşivleme yapan ve uyumluluk kurallarına uyana bir yönetim yöntemi kullanılması dikkat edilmesi gereken konulardır. Bu, proje başarısını etkileyen bazı faktörlerdir.

Viop ya da Viop Yatırım hesabınızı oluşturmak için öncelikle bir aracı kurum (forex işlemlerini yürütebilen sermaye piyasası kuruluşları) ile iletişime geçmeniz gerekiyor. İşlemlerinizi özellikle aracı kurumun unvanının belirttiği nitelikte ilerletmek için, sunulan hizmetlerin ve yasal mevzuatın kapsamını kontrol etmek de faydalı olacaktır.

Viop Yatırım hesabı açmak için, aracı kurumunta sunulan bir hesap açma formunu doldurup göndermeniz gerekiyor. Buna ek olarak, aracı kurumun talep etmesi durumunda, genellikle; nüfus cüzdanı, mesleki faaliyet belgeleri, ikametgah belgesi vb. belgelerin gönderilmesi gerekebilir.

Belgelerin yeterli olarak iletilmesinden sonra, aracı kuruma SPK üyesi olduğunu belgelemek için SPK’dan kaydını yaptırmanız gerekmektedir. Maddi kaynaklarınız arttıkça, riskleri minimize etmek için, aracı kurum tarafından talep edilen teminatları göndermeniz gerekebilir.

Hesabınızın açılışı için gerekli yönergeleri alıp işlemlerinizi tamamladıktan sonra, aracı kurum tarafından size emirleri gönderiniz. Emirleri kullanarak, Viop kontratlarını işleme açın ve Viop hakkında idari bilgiler alma hakkına sahip olun.

Viop ile ilgili işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde yapmak için, aracı kurumdan Size özel olarak oluşturulan sanal veya mobil işlem platformunu kullanın. Bunu kullanarak, alım veya satım emirlerinin kolaylıkla kontrol edilebilmesini ve her zaman işlemlerinizin takibinin sağlanmasını sağlayacaksınız.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.