user

Uyguladığımız programın somut sonuçları ülke kredi notumuza da yansıdı

19 okunma — 10 Mart 2024 03:49
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

FyCC ffX0AAQZnj

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, kredi notumuzu bir kademe yükseltirken, görünümümüzü pozitife çevirdi” dedi.

featured

Şimşek: Uyguladığımız programın somut sonuçları ülke kredi notumuza da yansıdı

ANKARA- BHA

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından paylaştığı gönderide uygulanan programlar sonucunda Türkiye’nin kredi notunun yükseldiğini duyurdu. Şimşek paylaştığı gönderide şu ifadelere yer verdi:

“Uyguladığımız programın somut sonuçları ülke kredi notumuza da yansıdı. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, bu başarıya kayıtsız kalmayarak kredi notumuzu bir kademe yükseltirken, görünümümüzü pozitife çevirdi. Pozitif görünüm önümüzdeki dönemde not artışının süreceğine işaret ediyor. 12 yıl sonra gelen bu not artışında, Türkiye’nin uluslararası normlara uyan, kural bazlı ve öngörülebilir politikaları etkili oldu. Makro-finansal istikrarın daha da güçlenmesiyle böyle olumlu gelişmeler artarak devam edecek. Yılın ikinci yarısında dezenflasyon, daralan cari açık ve bütçe disiplini sayesinde makro finansal istikrar daha da pekişecek ve kredi notumuz yükselecektir.”

Şimşek: Uyguladığımız programın somut sonuçları ülke kredi notumuza da yansıdı

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.