user

Üngör, U15 Serbest Güreş Avrupa Şampiyonası’nda Avrupa 3.’sü oldu

18 okunma — 17 Mayıs 2024 15:22
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Medyanethaber Kopyasi 6

Üngör, U15 Serbest Güreş Avrupa Şampiyonası’nda Avrupa 3.’sü oldu

Hakan BAKAR/SİVAS-BHA

Yunanistan’ın Lautraki kentinde düzenlenen ve Avrupa’nın genç güreşçilerini bir araya getiren U15 Serbest Güreş Avrupa Şampiyonası heyecan dolu mücadelelere sahne oldu.

Milli sporcular bu önemli organizasyonda ülkemizi başarıyla temsil etti.

Sivas Sporcu Eğitim Merkezi güreşçisi Serdar Üngör, 85 kilogram kategorisinde gösterdiği üstün performansla Avrupa üçüncülüğünü elde etti. Bu büyük başarı, Türk spor camiasında gururla karşılandı.

15 Mayıs’ta serbest stil ile başlayacak şampiyonada, serbest stil ve grekoromen stilde müsabakalar gerçekleştiriliyor. Üç stilde de milli sporcular ülkemizi temsil ediyor.

Takım halinde de Türkiye’nin başarısı dikkat çekti. Toplam 104 puanla üçüncü olan Türkiye, Avrupa’nın en iyi güreş takımları arasında yer aldı. Azerbaycan 140 puanla birinci sırayı alırken, Gürcistan 109 puanla ikinci oldu.

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Avrupa üçüncüsü olan Sivas Sporcu Eğitim Merkezi sporcumuz olan milli güreşçimiz Serdar Üngör’ü ve onun yetişmesinde emeği geçen antrenörü tebrik ederek, bu önemli başarının Türk güreşinin geleceği adına umut verici olduğunu belirtti. İl Müdürü Şampiyonaya katılan bütün milli sporculara da başarılar dileyerek ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine dair inancının tam olduğunu ifade etti.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.