user

Türk Gençleri Marmara Üniversitesinde tarih yazdı

15 okunma — 23 Mayıs 2024 16:26
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

one cikan

Türk Gençleri Marmara Üniversitesinde tarih yazdı

Başkanlığını Ayşe Süreyya Özavar’ın üstlendiği ve yönetim kurulu üyeleri Ayşe Sevgi Hacaloğlu, Belkıs Eser, Serpil Suğcu, Melisa Cabiroğlu, Yasin Demirtaş, Ahmet Faruk İlhan, Melike Caner, Berna Bilgiç, Zeynep Dilan Yılmaz, Nedime Tümürlenk, Ümmühan Özgüler, Erdem Akcan, İpek Erdem, Leylanur Kıvanç, Sevilay Serin, Fatma Nur Alçep, Boburmirzo Hakimov, Muhammet Şamil Kasımay, Eda Akpınar’ın organizasyonu ile Azerbaycan Bağımsızlık Günü ve Cumhuriyetin ilan edilmesinin 106. yıldönümüne ithafen Azerbaycan Kültür Buluşmaları etkinliği gerçekleştirilmiştir.

Bunu da söyleyelim ki, Ayşe Sevgi Hacaloğlu aynı zamanda “Ebedi Birlik” Gençlik Kamu Birliğinin Türk dünyası komitesinin başkanıdır.

Etkinlik Türkiye ve Azerbaycan şehitlerinin anılması ile başlamış, milli marşlar okunduktan sonra protokol selamlamalarının akabinde kulüp tarafından plaket takdimi yapılmıştır.

Misafirler arasında Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Konsolosu Sayın Sevinç Süleymanova, Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Okan Yeşilot ve Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mehdi Genceli, Gençlik ve Spor Bakanlığı Maltepe Gençlik Merkezi Müdürü Korhan Demirkol, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nail Yılmaz, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Muhammet Erdal Okutan, İstanbul Azerbaycan Kültür Evi Başkanı Hikmet Elp, Sydney Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Şemsettin Necati gibi önemli isimler yer aldı.

Azerbaycan şarkılarından danslarına, yemek ikramlarından Şark köşesine kadar Azerbaycan’ın ruhunun buram buram yaşatıldığı etkinlikte misafirler Ateşler Ülkesi’nin zenginliklerine doyamadı.

Azerbaycan’ı unutmayan ve kardeşliğimizin değerlerine sahip çıkan değerli Türk gençlerine ve kıymetli Fikir Talimi Kulübü’ne sonsuz teşekkürler.

Bağımsızlık günün kutlu olsun, can Azerbaycan!

WhatsApp Image 2024 05 23 at 16.20.31 WhatsApp Image 2024 05 23 at 16.20.32 1WhatsApp Image 2024 05 23 at 16.20.32 WhatsApp Image 2024 05 23 at 16.20.33

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.