user

trendyol da kapıda ödeme nasıl yapılır

115 okunma — 14 Mart 2023 13:11
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 72

Trendyol’da kapıda ödeme yapmak oldukça kolaydır. Öncelikle, alışveriş sepetinizdeki tüm ürünleri ve seçimini yaptıktan sonra ödeme sayfasına geçiş yapmanız gerekir. Ödeme sayfasında, “Kapıda Ödeme” seçeneğini belirleyeceksiniz.

Kapıda ödeme seçeneğini seçtikten sonra, siparişinizi onaylayabilecek ve ödeme işleminizin tamamlanmasını sağlayabilecek bir adres seçmeniz gerekecektir. Kapıda ödeme talebiniz o adresten alıcıya iletilecektir. Alıcı siparişinizi doğruladıktan sonra, ürün/ürünlerinizi size teslim edecek ve ödemenizi peşin olarak ödeyecektir. Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra siparişiniz tamamlanmış olacaktır.

Kapıda ödeme seçeneğiyle yapacağınız tüm alışverişlerde, alıcıya teslim edilmeden önce kredi veya banka kartınızdan ödeme için ön ödeme yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Aynı zamanda alıcı size ödeme yaparken, nakit veya kredi kartı seçeneklerini kullanarak peşin olarak ödeme yapabilecektir.

1. Trendyol’a üye olun ve ürünlerinize sepetinizi doldurun.

2. Sepetinize eklediğiniz ürünleri satın almak için ödeme sayfasına gidin.

Kapıda Ödeme seçeneğini seçin.

3. Siparişinizi onaylayın ve “Ödeme Yap” butonuna tıklayın.

4. Ödeme sayfasındaki adım adım talimatları izleyin.

5. Kapıda Ödeme seçeneği seçtiğiniz için, Trendyol size çevrimiçi bir kod gönderecek. Bu koda, kurye tarafından onaylanacak olan siparişinize göre ödeme yapın.

6. Kapıda Ödeme siparişiniz teslim edildikten sonra tamamlanır.

Trendyol’da kapıda ödeme gerçekleştirmek için öncelikle otomatik ödeme seçeneğini seçmelisiniz. Daha sonra hediye çeki veya kampanya kodunuzu eklemelisiniz. Kapıda ödeme yapmadan önce fatura bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurmalısınız. Kapıdaki personelle ödeme yaparken kredi kartınızın orijinal kopyasının yanısıra kimliğinizin asıllı bir fotokopisi veya pasaportunuzu göstermelisiniz. Ayrıca kredi kartınızı alıcının gözetiminde imzaatmalısınız. Ödeme yaparken parayı muhafaza etmeyiniz ve ödemeyi sadece kredi kartı ile yapınız.

Trendyol’da kapıda ödeme, yalnızca önceden belirlenen üçüncü taraf bir kargo teslimat servisi tarafından sağlanan hizmetle sağlanmaktadır. Kapıda ödeme seçeneği aracılığıyla, Trendyol tarafından kullanılan hizmetin satın alınması esasının üzerinden, teslimatlar anlaşmalı kargolar aracılığıyla teslimat konusu siparişe göre kapıda ödeme ile yapılabilmektedir.

Sen Trendyol tarafından satın alma esasının üzerinden tesisatını almak istediğin zaman , seçtiğin kargo servisinin kapıda ödeme seçeneğini kullanarak ödeme yapabilirsin. Sonra, kargoyu teslim alırken, kapıda ödeme seçeneği aracılığıyla nakit olarak alacaksan ödemeyi kargo görevlisine yapmalısın.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.