user

TİMBİR’den KKTC Yayın Yüksek Kurulu’na ziyaret

24 okunma — 08 Mart 2024 17:55
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

3855fe1e ef41 4d31 a9bd fe735b43657e

TİMBİR’den KKTC Yayın Yüksek Kurulu’na ziyaret

BHA

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kurulan Türk İnternet Medya Birliği heyeti, yurt içi ve yurt dışı temaslarını sürdürüyor. Bu kapsamda; TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, TİMBİR Başkan Vekili Av. Cüneyd Altıparmak, TİMBİR Danışma Kurulu ve Akdeniz İnternet Gazetecileri ve Yayıncıları Derneği Başkanı Veysel Cıncık, Birlik Haber Ajansı Genel Müdürü (BHA) Muhammet Kaçar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne resmi ziyaret gerçekleştirdi.

TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa ve beraberindeki heyet ile TİMBİR Yüksek İstişare Kurulu üyesi, Kıbrıs Genç TV Kurucu Başkanı Ertan Birinci başkent Lefkoşa’da, KKTC Yayın Yüksek Kurulu’nu ziyaret etti.

TİMBİR heyetini KKTC Yayın Yüksek Kurulu Başkanı Feyzi Hansel ve kurul üyeleri karşıladı.

Görüşmede Dr. Basa, TİMBİR’in kuruluşu, Türkiye ve 25 ülkede sürdürülen projeler ve faaliyetler ile Türk toplumuna ilişkin dezenformasyonun önlenmesine dair yürütülen çalışmaları anlattı, KKTC Yayın Yüksek Kurulu ile işbirliği içerisinde olmayı arzu ettiklerini kaydetti.

KKTC Yayın Yüksek Kurulu Başkanı Feyzi Hansel ise TİMBİR heyetini ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Hansel, kısa adı YYK olan Yayın Yüksek Kurulu’nun ülkedeki radyo ve televizyonların faaliyetlerini düzenlemek ve denetlemekle yükümlü bir kamu kurumu olarak 21 Temmuz 1997 yılında kurulduğunu belirtti.

YYK Başkanı Hansel, TİMBİR ile işbirliği içerisinde olmak istediklerini belirtti, ziyaretleri için TİMBİR heyetine teşekkür etti.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.