user

TİMBİR kurucusu İlhan Kılıç, TUTAP Almanya Başkanı oldu

54 okunma — 09 Ocak 2024 20:32
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ekran Alintisi 1

Türkiye’de yaklaşık 50 il ilçe ve Dünyada  18 ülkesinde temsilcisi  bulunan Türkiye turizmi ve kültürü’nün tanıtılmasına önem veren TUTAP, 5 Milyon Kültür ve Turizm Elçilerini Platforma dahil etmeyi hedefliyor.

Almanya Başkalığını  üstlenen Gazeteci –  Yazar İlhan Kılıç  ‘’Türkiye’mizin  güzelliklerini  Almanya tanıtacağız. Türkiye’ye  özellikle Alman turist sayısının artması ve Türkiye’yi turizmde hak etti yere gelmesi için elimden geleni yapacağım”dedi.  Türkiye Tanıtma Platformu’nda Türkiye’de tanınan  bir çok ünlü insanların olduğunu,Bunlardan Orhan Gencebay, Tamer Karadağlı ve Esat Kabaklı gibi ünlüler TUTAP ile işbirliği yaparak Türkiye’nin tanıtımına büyük katkı sağlıyorlar.

Almanya’da inşallah ‘’Yakın zamanda Türkiye’yi tanıtıcı etkinliklerimiz olacak. Genel Başkanımız Fikret Yıldız bu konuda çok çalışkan ve emekleri büyük sayısız TRT’de ve bazı yayın organlarında proğramlar yaptı. Biz de onunla istişare ederek, ülkemizi en iyi yere getirme istiyoruz. Sizlere Almanya’da yaşayan yaşlı genç denmeden Platform’a üye olmak isteyenler benimle iletişime geçerek bilgi alabilirler, yeterki Türkiye sevdalısı insanlar olsun’’ diye konuştu.

Son olarak Platform’un siyasi kuruluş olmadığını, tamamen gönüllü Türkiye sevdalılarının bir arada olduğunu belirten Kılıç,‘’Saklı cennet ülkemizin her yerini tanıtmak istiyoruz. Ben de Türkiye kültürünü ve turizmini tanıtmak amacıyla bu Platform’da bulunmaktan onur ve gurur duyuyorum’’ şeklinde konuştu.

TUTAP
Türkiye Turizm ve Tanıtma Platformu Ülkemizin Ulusal ve Uluslararası alanda hak ettiği düzeyde tanıtılmasına yönelik çalışmalar yapan, projeler üreten ve kendi insanımızın tarihimizi kültürümüzü kaliteli materyallerle tanımalarını sağlayan, bu çerçevede girişimlerde bulunan ve faaliyetlerine 2008 den itibaren devam eden bir oluşumdur.

TUTAP, Ülkemizin tanıtımı misyonu ile hareket eden, ticari bir yapılanması olmadan faaliyetlerini sürdüren, turist sayısını ve milli gelirimizi artırarak ekonomiye katkı sağlamayı kendisine hedef olarak belirleyen, tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerimizi tanıtım odaklı değerlendiren bir sivil toplum kuruluşudur. Bu çerçevede bir çok projeyi başarı ile tamamlayıp bazılarını sürdüren TUTAP, başta Kültür ve Turizm Bakanlığımız olmak üzere, farklı Bakanlıklar, Valilikler, Belediyeler ve STK’lar ile işbirliği yaparak ülkemizin uluslar arası alanda hak ettiği düzeyde tanıtılmasına, siyaset üstü bir anlayış bilinci ve milli değerlerimize bağlı olarak katkı sağlamaya devam etmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.