user

TİMBİR heyeti KKTC’de; Cumhurbaşkanı Vekili, Meclis Başkanına ziyaret

39 okunma — 07 Mart 2024 18:08
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

eb10f0e8 8ab4 46e6 9c43 2a5b15b68d14

TİMBİR heyeti KKTC’de; Cumhurbaşkanı Vekili, Meclis Başkanına ziyaret

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kurulan Türk İnternet Medya Birliği heyeti, yurt içi ve yurt dışı temaslarını sürdürüyor. Bu kapsamda; TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, TİMBİR Başkan Vekili Av. Cüneyd Altıparmak, TİMBİR Danışma Kurulu ve Akdeniz İnternet Gazetecileri ve Yayıncıları Derneği Başkanı Veysel Cıncık, Birlik Haber Ajansı Genel Müdürü (BHA) Muhammet Kaçar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne resmi ziyaret gerçekleştirdi.

48dd5136 a558 4db2 bccd 86a30be4e1b5

Meclis Başkanı, TİMBİR Heyetini kabul etti

TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa ve beraberindeki heyet, başkent Lefkoşa’da, KKTC Cumhurbaşkanı Vekili, Cumhuriyet Meclis Başkanı Zorlu Töre’yi ziyaret etti. Görüşmede Dr. Basa, TİMBİR’in kuruluşu, Türkiye ve 25 ülkede sürdürülen projeler ve faaliyetler ile dezenformasyonun önlenmesine dair yürütülen çalışmaları anlattı. KKTC ile yakın işbirliği içerisinde olmayı arzu ettiklerini kaydeden Dr. Basa, TİMBİR’in bugün kuruluşunun 1. yıl dönümü olduğunu belirtti, KKTC’de olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Dr.Basa birliklerinin kurulmasının birinci yılını kutladıklarını bu çerçevede milli dava gördükleri Kıbrıs’a ziyaret gerçekleştirip çalışmaları hakkında bilgilendirme yapmak istediklerini ifade etti.
25 ülkede ve Türkiye’nin 81 ilinde üyeleri olduğunu belirten Basa, Türklerle ilgili dezenformasyona karşı mücadele ettiklerini de dile getirdi.

6d0b3096 345f 4c2c b0de 4a62f9573f94

Töre: TİMBİR’e başarılar diliyorum

Meclis Şeref Salonu’nda gerçekleşen kabulde konuşan Başkan Töre, günümüzde medyanın çok önemli bir konuma geldiğini internet haberciliği üzerinden dünyanın dört bir yanına yayın yapılabildiğini ifade etti.
İnsanların internet üzerinden haber takibi yaptığını belirten Başkan Töre, yaygın örgün yapısıyla Türk İnternet Medya Birliği açısından bunun avantaj olduğunu kaydetti.
Töre, Türk İnternet Medya Birliği Başkanı Dr. Süleyman Basa ve heyetine çalışmalarında başarılar diledi.

TİMBİR Genel Başkanı Dr. Basa, ziyaret anısına Töre’ye Rize Çaykur çayı hediye etti.

Töre’de heyete Türk ve KKTC bayrağı ile ülkenin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın sözünün yazılı olduğu tablo hediye etti.

a087101d ada2 44b4 b364 fb302c08ff06

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.