user

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Bahreyn Kralı ile görüştü

23 okunma — 29 Ocak 2024 20:22
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

BAHREYN

TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ, BAHREYN KRALI AL KHALİFA İLE GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, resmi ziyaret gerçekleştirdiği Bahreyn’in başkenti Manama’da Bahreyn Kralı Hamad Bin İsa Al Khalifa ile bir araya geldi.

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Bahreyn Kralı Al Khalifa ile Kraliyet Sarayı’nda yaptığı görüşmede, dost ve kardeş ülke Bahreyn’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ev sahipliği nedeniyle teşekkürlerini iletti.

Meclis Başkanı Kurtulmuş, Bahreyn Temsilciler Meclisi ve Şura Meclisi başkanları ve üyeleriyle verimli görüşmeler gerçekleştirdiklerini ifade ederek, Türkiye ve Bahreyn ilişkilerinin siyasi, ekonomik ve kültürel alanlarda çok daha ileri seviyelere çıkacağına inandığını vurguladı.

Bahreyn Kralı Al Khalifa ise TBMM Başkanı Kurtulmuş’un ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, iki ülkenin ilişkilerinin parlamentoların gayretiyle her alanda daha ileri düzeye çıkacağına inandığını belirtti.

Bahreyn Temsilciler Meclisi Başkanı Ahmed Al Musalam’ın da katıldığı görüşmede, Türkiye–Bahreyn Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Kurtcan Çelebi, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, AK Parti Adıyaman Milletvekili Resul Kurt, MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı ile Türkiye’nin Manama Büyükelçisi Esin Çakıl yer aldı.

BAHREYN4

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.