user

Saldırıyı karşı taraf yapmış gibi görünüyor

50 okunma — 21 Ekim 2023 12:53
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Biden Saldiriyi karsi taraf yapmis gibi gorunuyor

Biden: Saldırıyı karşı taraf yapmış gibi görünüyor

Dün akşam saatlerinde, Gazze’nin merkezinde bulunan Baptist Hastanesi’ne hava saldırısı düzenlendi. Saldırı ardından 500’den fazla kişi hayatını kaybetti, binlerce kişi yaralandı.

ABD Başkanı Joe Biden, saldırı ardından İsrail’e ziyarette bulundu. Biden’ı, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog karşıladı. Ardından taraflar, ortak basın açıklaması düzenledi.

Basın açıklamasında Biden, ABD’nin çatışmalarda hangi tarafta durduğunu göstermek için İsrail’i ziyaret ettiğini belirterek, “ABD, İsrail’in yanındadır.” dedi.

Hastane saldırısına ilişkin ise, “Gördüğüm kadarıyla bu, diğer taraftan yapılmış gibi görünüyor, siz değil. Ama dışarıda emin olmayan bir sürü insan var, bu yüzden pek çok şeyin üstesinden gelmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

Netanyahu, Biden’a desteği için teşekkür ederek, ”Bu destek Amerikan halkının ezici iradesini yansıtmaktadır. Her gün desteğinizi ve en başından bu yana sahip olduğumuz işbirliğinin derinliğini ve genişliğini gördüm; iki ulus arasındaki büyük ittifakın tarihinde gerçekten eşi benzeri görülmemiş bir işbirliği düzeyi. Bu desteği ve İsrail’e kendimizi savunmak için ihtiyaç duyduğumuz araçları sağlama konusundaki kararlı taahhüdünüzü görüyoruz. Bu desteği, düşmanlarımıza kararlılığımızı test etmemeleri yönünde verdiğiniz açık mesajda ve bu sözleri eylemle desteklemek üzere bölgeye gönderdiğiniz iki Amerikan uçak gemisi savaş grubunda görüyoruz ama hepsinden önemlisi Sayın Başkan, dünya bu desteği ve İsrail saldırıya uğradığı andan itibaren gösterdiğiniz ahlaki netliği görüyor.” ifadelerini kullandı.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.