user

saç bakımı nasıl yapılır kuaförde

160 okunma — 14 Mart 2023 12:23
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 24

Kafa bakımı, saçınızın ve kafa derinin temizliğinin hayati önem taşıyan bir parçasıdır, aksi takdirde saçlarınızın güzelliğini ve sağlığını koruyamazsınız. Öncelikli olarak, kuaföre gelmeden önce, saçlarınızı havlu veya havlu bir bez kullanarak, nemli nemli durumda tutmanız gerekir. Kuaföre geldiğinizde, kafa derinizi öncelikle cildinizi nasıl kirlettiğinizi veya enfekte ettiğinizi anlamak için deri tabakasını saptayan stilistiniz, cildinizin yapısını ve saç tipinizi ölçer. Eğer saç derinizin ıslak veya kuru olması gerektiği anlaşılırsa, saçınızın orantısız biçimler almaması için, stilistiniz size uygun bir şampuan ve bakım ürünü önerebilir. Bazı durumlarda, saçınızın nem dengesini düzeltmek için, özel bir bitki özlü bazı ürünler kullanılabilir.

Saç bakımını stilistinizden öncelikle başlarsanız, saç derinize ve temizliğe uygun bir şekilde bu bakımı yapabilirsiniz. İlk olarak, saçlarınızı olabildiğince parlak ve canlı olması için şampuan seçin. Daha sonra, saçlarınızı şiddetli yıkamadan ve saç köklerine toplanan sebumu gidermenize yardımcı olacak şekilde, yumuşak bir hareketler kullanarak şampuanlamanız gerekir. Ardından, saç diplerimize özel bir bakım ürünü uygulayarak, saçınızın yoğunluğunu, konturunu ve daha pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kuaföre geldiğinizde stilistiniz saç derinizi inceleme fırsatına sahip olur. Ayrıca stilistiniz hangi bakım ve cilt tipi için daha etkin olabilecek ürünler kullanabileceğinize karar verebilir. Aşırı bir tırnak bıçağı yardımı ile saçlarınızı ısırlı kesebilir ve istediğiniz renkleri vermesini sağlayabilirsiniz, arzu ettiğiniz biçim ve volümü uygulayabilirsiniz. Saçlarınızdan yorulmuş ve can sıkıntısı yaşayan bazı kısımlarınız olabilir. Stilistiniz bu konuda yardımcı olabilir ve doğal görünüme estetik tasarımlar eklenmesini sağlayabilir.

Son olarak, kafa bakımı kuaförde bir saç bakımından çok daha fazlasının yapıldığı gözünüzün önüne gelmelidir. Saç kesimi yapılacaksa, sakalınızın kesimini çok iyi planlamak, saç diplerine ve arka tarafa göz kulak vermek, kulak uçlarınızın görünümünü cilalayıp ayarlamak, bazen biraz sakal düzeltmek gerekir. Her şeye rağmen iyi bir kuaför ve kullandıkları ürünler, saç ve yüz sağlığınız için önemli bir şeydir.

– Saç kırığı önleyici tedbirler almak
– Saçların tipine ve durumuna uygun şampuan seçmek
– Saçları uzun süre güneş ışınlarından korumak
– Saçlarınızı her yıkamanızdan sonra bakım kremi sürmek
– Saçları kuru fön makinesi ile kurutmadan, doğal olarak kurumasını sağlamaya çalışmak
– Vecizeler, fön makinesi, mikro-krokiler vb. araçlarla saçlarınızı işlemeden önce, saçları korumak için termal koruma spreyi uygulamak
– Saç kesmek için kuaföre gitmek
– Bakım ürünleri kullanarak, saçınızı güçlendirmek
– Her 6 ayda bir kez, saçınızın nemi, parlaklığı ve elastikiyetinin artırılması amacıyla, tuzlu su veya buharla bakım yapmak

-Saç bakımının kuaförde yapılabilmesi için öncelikle uygun bir kuaföre gitmek, saçınıza en uygun şekilde tasarımlar yapılacağından emin olmak önemlidir. Öncelikle kuaförün ne tür ürünler kullandığını öğrenerek ona karar vermek için bilgiler edinmelisiniz. Sonra kuaförün ne tür tasarımlar yaptığını öğrenmelisiniz. Gereken fonksiyonların göz önünde bulundurulması tavsiyemizdir. En önemlisi, kuaförde saçınızı nasıl kestirmek istediğinizi ve gerekli özeni gösterdiğinizi anlatmak. Uygun alternatifleri tartışmak ve işlerinizi kaliteyle yerine getirmek konusunda anlaşmaya varmak için zaman ayırmak önemlidir. Kuaförde dikkat etmeniz gereken bir başka şey de saçınızın sürekli kontrol edilerek muhafaza edilmesi gereken optimum nem içerisine girmesidir.

Yaşınızau konuya bağlı olarak hangi ürünleri kullanmak önemlidir.Buna ek olarak yeni modellere yönelmek için daha fazla çabayla güncel trendleri izlemek de aynı zamanda önem arz eder.

Saç bakımı, kişisel bakım ve kuaför hizmetlerinden biridir. Saç bakımı kuaförde basit ve klasik bir kuaför hizmetidir. Genellikle bir saç kesme ve saç stil hizmetinin yanı sıra, dinlenme, şekillendirme veya saç boyalama gibi hizmetler de kullanılabilir. Bu hizmetler kişinin saçlarının ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş olarak verilebilir.

Saç bakımının basit adımlari;

1) Sağlık ve temizliğe uygun olarak saçlarınızı yıkamak

2) Saçlarınızı nemlendirerek hafif bir tarak çekmek

3) Saçlarınıza bir saç kesme veya stil yapmak

4) Saçlarınızda şekillendirici maddeler uygulamak

5) Saçlarınızda istenilen hava şekillerini meydana getirmek

6) Saçlarınıza gerekli olan vitamin veya mineraller vermek

7)Dirençli boya veya saç ekstremallerinin yapılması

8) Saçlarınızda istenilen moda trendine göre saç yakma veya akma

9) Saçlarınıza kaliteli ürünler kullanarak bakım yapmak

10) Saçlarınızın güzelliğini ve canlılığını sürdürmek.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.