user

romantik film

139 okunma — 14 Mart 2023 21:08
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 260

The Notebook

Bir sevgi olay, The Notebook filmi; Allie ve Noah hakkında hüzünlü bir hikayeyi anlatıyor. Allie zengin bir aileden gelirken, Noah ise sadece bir çiftçidir. İkisi arasındaki cazibe göze çarpıyor ve macera başlıyor. Yıllar öncesinde yaşanan bu aşk, birbirlerini büyük bir tutkuyla sevmelerine neden oluyor. Allie’nin annesi aşklarından hiç hoşlanmıyor ve iki aşık masalının tersine döndüğünü görmek istiyor. İlerleyen zamanlarda bir araya gelmeleri mümkün olmuyor. Ne yazık ki bu ilişkiyi sağlıklı tutmanın yollarını bulamayarak, ayrılmaları kaçınılmaz oluyor. Ancak birbirlerine olan sevgisi, aralarındaki sıkı bağı hiç bozmuyor. Sonunda Noah Allie’yi evlenme teklif ediyor ve tüm zorlukların üstesinden geliyor. Bu oldukça romantik, duygusal hikaye ile bitiyor.

1. Beraberindeki iddiaları açıkça dile getirme.
2. İlişkilerde hamlelerin riskine vakıf olmak.
3. Çiftin farklılıklarına hayranlık duymak.
4. Özür dilemeyi ve uzlaşmayı öğrenmek.
5. Partnerinizin sevgisinin arkasında durduğunu göstermek.
6. İlişkide devamlılığın önemi.
7. Bağlanmada özgüvenin önemi.
8. İlişkide belirsizlikler karşısında kararlılık.
9. Küçük sürprizler yaparak seksüel zevki tazelemek.
10. Gerçek ve samimi olarak iletişim kurmak.

1. Romantik filme hoş bir senaryo ile başlamalısınız. Hint filmlerini aratmayacak bir senaryo yazarak başlamak fikri özellikle iyi bir fikirdir.

2. Tonu anlayabilecek kadar ciddi bir içerik olmalıdır. Unutmayın ki romantik filmler hakkında konuşurken yaşanmış ya da yaşanmamış tecrübelerden örnekler paylaşabiliriz.

3. İzleyicilerin merakını körüklemek, onlara yolculuk yaptırmaya çalışmanız gereken önemli bir unsur. Unutmayın ki sadece orta seviyede romantik filmler, mükemmel ve harika romantik filmler yaşatmaz.

4. Hal böyle olunca, filminizi eşsiz kılan unsurlara önem vermekte fayda vardır. Daha ince bir detaya, detaycı bir karakter yaratımına, müziğe, edebiyata, mizah veya komediye girmek gibi.

5. Son olarak, filmde kullanacağınız mekânlara ve oyunculara çok dikkat etmelisiniz. Kadronuz, filmi zengin kılan temel unsurlardan biridir ve kaliteli oyunculuk izleyicilerin kalbinizi çalmaktan öteye geçemez.

Romantik filmlerin yapım aşamaları, başka tür filmlerden çok farklı değildir. Her filmde olduğu gibi öncelikle senaryo yazılmalıdır. Senaryo hakkında açık bir konu, bohça karakterler, mevcut ve nihai sonuçlar vb. gibi detaylar içermelidir. Senaryoyu yazdıktan sonra, filmi üç temel aşamaya ayırmanız gerekir: ön hazırlık, çekim ve kurgulama.

Elementary Schools

Ön hazırlık aşamasında, oyuncuların seçimi, lokasyon ayarlamaları, çekim gereksinimlerinin kararlaştırılması, güç sağlayıcıların temini gibi çalışmalar gerçekleştirilir.

Çekim aşamasına geçildiğinde, filmdeki sahneler, replikler ve adımlar belirlenir. Oyuncuların performansları kaydedilir.

Kurgulama aşamasında, farklı sahneler ve görüntüler bir araya getirilerek film oluşturulur. Eğer farklı sahnelerin düzgün bir şekilde birbirine bağlanması gerekiyorsa, kurgu / montaj yapılmalıdır. Filmi bitirmek için, film için gerekli film efektleri ve seslendirme / müzik mixleri eklenmelidir.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.