user

rent a car işi nasıl yapılır

126 okunma — 14 Mart 2023 12:49
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CUsersDellDesktopGPT TRimage 50

Kiralık araçlar genellikle küçük veya orta ölçekli aracı kiralama ya da kiralama şirketi aracılığıyla kiralanır. İşlem çok basittir ancak önceden belirli şartlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Birincisi, kiracının aldığı aracın cezai olaylar için güvenceli olduğunu doğrulamak için kimlik doğrulama prosedürleri de uygulanmalıdır. Kiralama şirketinden her zaman, kiralama ile ilgili olarak mevcut olan güzel ve sağlıklı aracın detaylı özelliklerini ve satın alma fiyatlarını doğrulamak.

Sonra, kiralama şirketinden aracı kiralamak için geçerli bir ehliyet almaya gerek var. Ayrıca, kiracının asıl ve geçerli bir sigorta ürünü alması gerekiyor. Bu, kiralanan aracın gelecekte oluşabilecek olası hasarda teminat oluşturmak için önemlidir.

Kiralama sonrası, aracı teslim almak için yetkili kişi tarafından size doğrulanması gereken evraklar gönderilmelidir. Bunlar, kiralama sözleşmesi, kullanım talimatları ve kiralama sözleşmesine dahil olmayan ücret tarifeleri olabilir.

Araç alındığı anda, jeneratör ve diğer mevcut donanımların çalışıp çalışmadığını kontrol etmek ve aracın kilometre milini kontrol etmek gerekir. Araçla ilgili herhangi bir sorun belirlendiğinde, hemen kiralayanla iletişim kurulmalıdır.

Son olarak, aracın geri dönüşünün kiralama sözleşmesini izleyen talimatlar hatırlatılarak zamanında gerçekleştirilmesi önemlidir. Sahip olan aracı geri teslim ettikten sonra, kiralamanın sona ermesini temin etmek gerekir.
1. İlk olarak size uygun bir araba ve çıkış yeri (kiralama ofisi) seçmelisiniz.
2. Araba kiralarken kredi kartı veya nakit ödeme yapabilirsiniz.
3. Sürücülerin adı ve buhar belgesine göre araba rezervasyonunuzu yapmanız gerekmektedir.
4. Kiralama sözleşmesini okuduktan ve imzaladıktan sonra aracı almaya başlayabilir ve aracı alırken aracın yakıt seviyesi, direksiyon kontrolü, vites ve fren deneyimleri, cam temizliği, farların açılıp kapanması vb. doğrulanmalıdır.
5. Arabanın arka koltuğunda veya koltuk altında koltuğun son kullanım tarih ve kilometre durumu ile güvenlik donanımlarının (iç ve dış) kontrol edilmelidir.
6. Aracın kilometre durumunu kiralama sözleşmesinde belirtilen kilometre ile karşılaştırılmalıdır.
7. Araba kiralama sözleşmesi kesilmeden ve arabanın teslim edilmeden önce aracın gerekli arızaları ve hasarlarını not alınmalıdır.
8. Arabanın kullanım sırasında aracın arkasında arabanın arka ızgarasında araç plakasının kontrol edilmesi gerekir.
9. Kullanım sırasında aracın herhangi bir arızası veya kaza durumunda aracın parasının iadesi için evrakları verilerek resmi makamlara iletilmesi gerekmektedir.
10.Kiralanmış aracın geri verme sırasında ve tesliminde arabayı kontrol ederek aracın belli bölgelerinin ve aksamlarının kontrolü ile aracın arızadan arındıran gözden geçirilmesi gerekmektedir.

Bir araba kiralarken, aşağıdaki konulara dikkat edilmelidir:

1. Aracın fiziksel durumu: Aracın fiziksel durumunu incelemek, herhangi bir kazaya karşı aracın sigortalanmış olmasının yanı sıra, aracın görünüşünün estetik durumu ve aracın herhangi bir arıza olup olmadığını kontrol etmek gerekir.

2. Kiralama şartları: Kiralama süresi, kiralama ücreti, sipariş iptali ve ödeme koşulları gibi bilgileri doğru anlamak için kiralama sözleşmesi okunmalıdır.

3. Sigorta durumu: Hem aracın sigortalanmasını ve hem de bu sigorta sınırlarını incelemek gereklidir.

4. Yakıt politikası: Kiraldığınız arabanın yakıt politikasını öğrenin. Yakıt naklini tahmin edin; ne kadar yakıt alacağınızı ve ne zaman geri getirmeyi planladığınızı aklınızda tutun.

5. Ek seçenekler: Ek seçenekleri çok dikkatli inceleyin. Pahalı ek seçenekler satın almayın.

6. Aracın kiralanma öncesi durumu: Aracın kapı, pencereler ve jantlarını inceleyin. Lastik basıncını, aynaları, ışıkları ve sigorta şalterlerini kontrol edin.

7. Kiralama şirketinin önemi: İyi bir araba kiralama şirketiyle yapılacak anlaşmalar çok büyük önem taşır. Şirketin referansları tartışılıp kontrol edilmelidir.

Araba kiralama işi yapanlar, bu konulara dikkat etmelidir, ancak araba kiralayıcıların da arabalarını incelemeleri önerilir. Yalnızca kiralama sözleşmesinde belirtilen şartlar ödenmeli ve aracın geri getirilme süresinde teslim edilmelidir.?

Kiralama işinde, bir araba kiralamak için öncelikle size en uygun olan arabayı seçmeniz gerekiyor. Daha sonra, kiralamak istediğiniz arabayı önceden telefon yoluyla, internet üzerinden, internet üzerinden direk olarak aracı kiralama biriminden veya aracı kiralama hizmeti veren şirketten veya aracı kiralayabileceğiniz aracı kiralama hizmeti veren bir hizmetten aldığınız talimatlar doğrultusunda kiralayabilirsiniz. Bir arayayüzü sistemi üzerinden aracınızı seçerek, kolay bir şekilde aracınızı kiralamak mümkündür. Seçtiğiniz aracın tarih, saat, boyutu, markası vb. herşeyi göz önünde bulundurmakla, aracınızı kiralayabilirsiniz.

Kiralama öncesi aracı detaylıca kontrol edin, meydana gelebilecek hasarlar veya aracın durumunu etkileyebilecek herhangi bir kusur olmadığını onayın. Kiralamadan sonra araca binmeden önce aracın motorunun ve aracın dışının kontrolünü yapın. Gerekirse kiraladığınız aracın güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için özel güvenlik donanımlarının (yangın söndürme, kaza kenarı çıkma ekipmanı, nitelikli hava kalitesi ölçüm cihazı vb.) montajı yaptırabilirsiniz.

Kiralama süresinin sonunda teslim konusunda aracın aracı kiralama evinde bırakılarak veya belirlediğiniz adrese teslim edilerek alınabilecek ödeme sağlanabilir. Kiralanan aracın tamamının tesliminden sonra her hangi bir sorun olmadan ödeme aktedilmesi için alınmış olan kasasının veya kredi kartının kontrolü ile kiralamanın sonlandırılması gerekmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.